اخبار

مانور آتش سوزی و تخلیه اضطراری در مرکز آموزشی درمانی بوعلی سینا قزوین برگزار شد

1397/3/22 سه‌شنبه

مانور آتش سوزی و تخلیه اضطراری بخش عفونی مرکز آموزشی درمانی بوعلی سینا قزوین با برنامه ریزی از پیش تعیین شده به منظور کسب آمادگی پرسنل جهت مقابله با شرایط اضطراری ،با همکاری و هماهنگی مدیریت بحران استانداری ،EOC دانشگاه علوم پزشکی قزوین ، نیرو های  آتش نشانی و امداد و نجات جمعیت هلال احمر قزوین دوشنبه 21  خرداد 1397 ساعت 17 در این مرکز برگزار شد.

دکتر مهرام ،رئیس دانشگاه ،ضمن بازدید از وضعیت اجرای مانور ،اظهار داشت: باید همواره آمادگی در مواجهه با پیشامدها را داشته باشیم  و هدف برگزاری مانور ،شناسایی نقاط ضعف و رفع ایرادات می باشد.

مهدی خانی ،سرپرست اداره کل مدیریت بحران استان قزوین، دلیل برگزاری این مانور‌ها را حادثه خیز بودن استان عــــنوان کرد و پناه گیری صـحیح در بیمارستان، حمل و نقل مصدومان، تخلیه امن و انجام عمـــلیات امداد و نجات را از جمله اهــــداف اجرایی این مانور برشمرد.

دکتر سید سعید فرزام ، رئیس مرکز آموزشی درمانی بوعلی سینا که فرماندهی حادثه را به عهده داشت ،گفت :  این مانور، با هدف افزایش ارتباط سازمانی، تمرین و فراخوان نیروها در بحران ها، هماهنگی و تعامل بین نیروهای درون سازمانی به منظور آمادگی هر چه بیشتر در مواجه با بحران های طبیعی و حوادث غیر مترقبه اجرا شد.

مهدی رسولی ،مدیر مرکز آموزشی درمانی بوعلی سینا اظهار کرد:  اطلاع رسانی به افراد حاضر در بیمارستان از طریق نصب بنر و  پیج به منظور پیشگیری از ایجاد هر گونه استرس به عمل آمد.

علی فخار سلیمانی ،مدیر مرکز هدایت عملیات بحران دانشگاه ، گفت : مانور تخلیه، سخت ترین مانور و بیمارستان ،سخت ترین مکان است .

در این برنامه  به دنبال آتش سوزی فرضی در بخش عفونی مردان و  درخواست کمک از سامانه ۱۲۵  با حضور آتش نشانان، اطفای حریق، تخلیه دود و رسیدگی به مصدومان، طی عملیاتی منسجم اقدام شد و کارکنان، نحوه تخلیه ایمن و سریع محل، استفاده از تجهیزات آتش نشانی و تخلیه دود را تمرین کردند.

لازم به ذکر است پس از اتمام مانور،  در جلسه ای نقاط  قوت و ضعف هــر یک از گروه هــا جهت ارائـه خـدمات بهتر بررسی گردید.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ