اخبار

از مهر ماه امسال و به صورت آزمایشی

طرح ارجاع الکترونیک بیماران در شهرستان تاکستان اجرا می شود

1397/6/25 يكشنبه

گام اول طرح ارجاع الکترونیک بیماران از مهر ماه سال 1397 در بیش از 10 مرکز جامع سلامت روستایی شهرستان تاکستان به صورت نمونه آزمایشی آغاز خواهد شد.

دکتر بهزاد میرزازاده، نماینده تام الاختیار در برنامه نظام ارجاع الکترونیک در حوزه درمان دانشگاه علوم پزشکی قزوین در همین خصوص گفت: طبق برنامه ریزی انجام شده در سطح کشور، کلیه استان ها در حال آماده سازی و عملیاتی کردن گام اول طرح هستند و در استان قزوین نیز این طرح از شهرستان تاکستان آغاز و مقرر شده تا پایان سال 97 گام اول طرح در کل کشور اجرایی شود.

به گفته ایشان در این مرحله تمامی بیماران مراکز درمانی دولتی روستایی، بیماران شهرهای زیر 20 هزار تن و جمعیت عشایری، از طریق سیستم الکترونیکی به مراکز درمانی بیمارستان های دانشگاهی و کلینیک های ویژه ارجاع می شوند.

دکتر میرزازاده تصریح کرد که گام های بعدی برنامه، در سال آینده، عملیاتی خواهد شد و به تدریج، پزشکان بخش خصوصی نیز  مشمول این طرح خواهند شد. ایشان ادامه داد: با اجرای این طرح، به تدریج دفترچه های کاغذی حذف شده و کلیه اقدامات از طریق سیستم الکترونیکی، اجرا و رصد خواهد شد.

شایان ذکر است، به همین منظور اولین نشست آموزشی پزشکان سطح یک و دو شرکت کننده در گام اول طرح ارجاع الکترونیک بیماران، در سالن اجتماعات شبکه بهداشت و درمان تاکستان نیز برگزار شد و ضمن آشنایی پزشکان بخش دولتی با کلیات طرح، به صورت عملی، نحوه ارجاع یک بیمار و مشاهده اطلاعات ارسالی و نحوه پذیرش بیمار در سطح دو و ارائه بازخورد لازم به سطح یک، نمایش داده شد.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ