اخبار

دومین جشنواره غذای ملل خارجی و اقوام ایرانی، در دانشگاه علوم پزشکی قزوین برگزار شد

1397/2/27 پنجشنبه

روز 24 اردیبهشت 1397 با تلاش اداره مشاوره و سلامت روان معاونت دانشجویی – فرهنگی و کانون سلامت رفتار دانشگاه علوم پزشکی قزوین، با هدف ایجاد وفاق، همدلی و وحدت بیشتر بین دانشجویان، جشنواره غذای ملل خارجی و اقوام ایرانی، در دانشگاه برگزار شد.

رامش حسین زاده، رئیس اداره مشاوره دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قزوین با اعلام این خبر، گفت: در اجرای این برنامه، کانون های مختلفی از دانشگاه از جمله نهاد رهبری ، کانون الست ،کانون گردشگری کانون تئاتر و موسیقی هم همکاری داشتند و عواید حاصل از برگزاری جشنواره، در امور خیریه صرف خواهد شد. ایشان اضافه کرد: در این برنامه، گروه هایی از اقوام شمالی، کُرد  و تُرک و لر و همچنین ملل افغان، لبنان و بحرین حضور داشتند و با به نمایش گذاشتن چیدمان سفره و ویژگی های ظاهری غذاهای بومی محلی، غذا، نقطه پیوند فرهنگ ها شد.

بنا به اظهار رئیس اداره مشاوره دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی قزوین، در بخش غذاهای ایرانی، دلمه(کلم، برگ مو  و فلفل دلمه ای)، آش(دوغ، رشته، بادمجان)، کوفته تبریزی، کوکوی شیش انداز و انواع شیرینی ها، دسرها و غذاهای بومی، عرضه شد. ایشان ادامه داد: در بخش غذاهای خارجی، منتو، کابلی پلو، آشک، بشامه، بستنی خاور میانه ای، سالاد بتوله، فته، طاووق، کبه بنادورا و چندین نوع غذا و دسرهای متنوع دیگر به نمایش گذاشته شد.

حسین زاده، اظهار کرد که در بخش دوم جشنواره که در سالن آمفی تئاتر شهید بابایی دانشگاه برگزار گردید ،آشنایی با زبان مادری ، اقلیم و زیبایی های طبیعی و تاریخی ،پوشش های محلی ، اشعار و موسیقی و مراسم آئین هر قوم ، راهی گردید برای نزدیکی و پیوند بیشتر دانشجویان با قومیت ها و ملیت های مختلف .چرا که توع فرهنگ میراث مشترک بشری است و همان قدر لازم است که تنوع زیستی برای طبیعت . این برنامه به مناسبت هفته خوابگاه ها ی دانشجویی 20-26 اردیبهشت ماه و با شعار "خوابگاه دانشجویی، نماد همبستگی اقوام و انسجام ملی " انجام گردید که با استقبال بسیار خوب دانشجویان و خانواده های آنها مواجه گردید.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ