اخبار

خطرسنجی احتمال بروز سکته های قلبی و مغزی برای 2000 کارگر در شهرستان قزوین انجام شد

1397/2/27 پنجشنبه

دکتر علیرضا خونساری، رییس مرکز بهداشت شهید بلندیان شهرستان قزوین از خطرسنجی احتمال بروز سکته های قلبی و مغزی در 10 سال آینده، برای دو هزار و 18 کارگر بالای 30 سال در شهرستان قزوین در سال 1396 خبر داد.

به گفته دکتر خونساری، در این پویش، برای این تعداد از کارگران شاغل در شرکت های تحت پوشش شهرستان قزوین، علاوه بر نمونه گیری خون در محل کار و انجام رایگان آزمایش قند و چربی خون، تکمیل پرسشنامه های سوابق بیماری ها و خطرسنجی سکته های قلبی و مغزی انجام شد.

اطلاع رسانی برای خطرسنجی اعضای خانواده کارگران

دکتر مریم یاراحمدی، کارشناس مسؤول واحد بیماری های غیرواگیر مرکز بهداشت شهرستان قزوین نیز در این زمینه گفت: با توجه به هماهنگی های درون ستادی واحد بیماری های غیرواگیر و رسالت اطلاع رسانی کارشناسان واحدهای مختلف مرکز بهداشت شهید بلندیان به صاحبان مشاغل در شهرستان، برای انجام خطرسنجی سکته های قلبی و مغزی افراد بالای 30 سال، با همکاری واحد بهداشت حرفه ای مرکز بهداشت شهید بلندیان، خطرسنجی کارگران شهرستان قزوین انجام شد. وی افزود که اطلاع رسانی لازم برای خطرسنجی سکته های قلبی و مغزی برای خانواده های کارگران در نزدیک ترین مرکز و پایگاه سلامت به محل زندگی آنان انجام شد.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ