اخبار

گرفتن غیرمجاز نمونه قند خون از دانش آموزان در لباس هلال احمر

1397/7/19 پنجشنبه

روز 17 مهر 1397 حوزه سلامت تاکستان در اقدامی اورژانسی، از دانش آموزان یکی از دبیرستان های تاکستان آزمایش های هپاتیت  B و C  و ایدز گرفت.

دکتر جلال رحمانی، شبکه بهداشت - درمان تاکستان با اعلام این خبر، گفت: این کار پس از آن انجام شد که پسر 17 ساله ای با پوشیدن کاور هلال احمر به دبیرستان مذکور به بهانه گرفتن آزمایش قند خون مراجعه کرد و از تعدادی از دانش آموزان با لانست مشترک دستگاه گلوکومتر، اقدام به گرفتن نمونه خون کرد.

ایشان اظهار کرد: پس از آن که موضوع فوق از طریق والدین دانش آموزان به شبکه اعلام شد؛ اینجانب به اتفاق فرماندار، رییس بیمارستان شفا و تعدادی از کارشناسان شبکه، به همراه تعدادی از مسؤولان شهرستان در محل حاضر شده و مراتب را از نزدیک مورد بررسی قرار دادیم؛ اظهار کرد: از فرد خاطی نیز آزمایش های مذکور گرفته شد.

دکتر رحمانی عنوان کرد که با توجه به منفی بودن جواب آزمایشات هپاتیت B و C و ایدز فرد خاطی و تمام دانش آموزان، همچنین تو خالی نبودن لانست نمونه گیری، احتمال انتقال بیماری های گفته شده به افراد، منتفی است. 

ایشان تصریح کرد: روز 19 مهر هم تیم متخصص دانشگاه علوم پزشکی قزوین به همراه تیمی از شبکه، فرماندار، دادستان، نماینده اداره اطلاعات، نماینده نیروی انتظامی، نماینده آموزش و پرورش تاکستان برای بررسی تکمیلی در دبیرستان یاد شده حضور یافتند.

پی گیری موضوع تا حصول نتیجه مطلوب

دکتر نیکو نژاد، متخصص بیماری های عفونی نیز از اولیا خواست از هرگونه اضطراب و اقدامات خارج از چارچوب پروتکل درمانی بیماری های پُرخطر اجتناب کنند و به آنان اطمینان داد که روند رسیدگی به وضعیت سلامت دانش آموزان تا مرحله نهایی و حصول نتیجه مطلوب ادامه خواهد یافت.   

گفتنی است، فرد خاطی دستگیر و هم اکنون برای تکمیل پرونده و بررسی های مورد نیاز، بازداشت شده و در اختیار مراجع قضایی قرار دارد.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ