اخبار

تمرین برخورد با مسمومیت‌ شیمیایی در مرکز آموزشی - درمانی بوعلی سینا قزوین

1397/8/19 شنبه

هم زمان با هفته پدافند غیر عامل، کمیته مدیریت خطر حوادث و بلایا مرکز آموزشی - درمانی بوعلی سینا قزوین، کارگاه آموزشی آمادگی دربرابر تهدیدات شیمیایی را برگزار کرد.

محمد هاشم کیای ی،مدیر مرکز آموزشی - درمانی بوعلی سینا با بیان این که حوادث غیرمترقبه برای فصل خاصی نیــست، بلکه احتمال وقوع آن در تمام فصول سال وجود دارد، گفت: بحـران، نیاز به تصمیم گیری صحیح و در لحظه دارد و این مهارتی است که فقط با افزایش آگاهی، تمرین و  کسب مهارت به دست می آید .

ایشان با تاکید بر لزوم کسب مهارت مدیریت بحران توسط کارکنان درمانی، افزود:با توجه به کلـیدی بودن  نقش مراکز درمانی و بیمارستان ها در حوادث و بحران ها، حفظ آمادگی در برابر بحـــران و داشــتن مهارت مقابله با آن برای کادر بیمارستان ها از ضروریات است.

در این برنامه، مهناز صحراکاران، دبیر کمیته مدیریت خطر‌حوادث و ‌بلایا مرکز، ضمن تعریف پدافند غیر عامل در نـــــظام سلامت به بیان اهــداف و کارکردهای آن در کاهش آسیب‌پذیری و تداوم فعالیت های نظام سلامت در مقابل تــهدیدات طبیعی و انسان‌ساز پرداخت .

صحراکاران گفت: با توجه به صنعتی بودن استان قزوین، آمادگی کارکنان مراکز درمانی در برخورد با حوادث و مسمومیت های شیمیایی ضرورت دارد.

ایشان، در خصوص انواع مخاطرات شیمیایی، عوارض ناشی از آن ها، تشخیص، درمان، دستورالعمل ارائه خدمات به مصدومان و محافظت شخصی، سخن گفت

با توجه به این که مرکز آموزشی - درمانی بوعلی سینا به عنوان مرکز مسمومیت در استان است؛ این کارگاه  با حضور کارکنان، روز 15 آبان 1397 برگزار شد.

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
بيشتر
نسخه قابل چاپ