اخبار

تمرین برخورد با مسمومیت‌ شیمیایی در مرکز آموزشی - درمانی بوعلی سینا قزوین

1397/8/19 شنبه

هم زمان با هفته پدافند غیر عامل، کمیته مدیریت خطر حوادث و بلایا مرکز آموزشی - درمانی بوعلی سینا قزوین، کارگاه آموزشی آمادگی دربرابر تهدیدات شیمیایی را برگزار کرد.

محمد هاشم کیای ی،مدیر مرکز آموزشی - درمانی بوعلی سینا با بیان این که حوادث غیرمترقبه برای فصل خاصی نیــست، بلکه احتمال وقوع آن در تمام فصول سال وجود دارد، گفت: بحـران، نیاز به تصمیم گیری صحیح و در لحظه دارد و این مهارتی است که فقط با افزایش آگاهی، تمرین و  کسب مهارت به دست می آید .

ایشان با تاکید بر لزوم کسب مهارت مدیریت بحران توسط کارکنان درمانی، افزود:با توجه به کلـیدی بودن  نقش مراکز درمانی و بیمارستان ها در حوادث و بحران ها، حفظ آمادگی در برابر بحـــران و داشــتن مهارت مقابله با آن برای کادر بیمارستان ها از ضروریات است.

در این برنامه، مهناز صحراکاران، دبیر کمیته مدیریت خطر‌حوادث و ‌بلایا مرکز، ضمن تعریف پدافند غیر عامل در نـــــظام سلامت به بیان اهــداف و کارکردهای آن در کاهش آسیب‌پذیری و تداوم فعالیت های نظام سلامت در مقابل تــهدیدات طبیعی و انسان‌ساز پرداخت .

صحراکاران گفت: با توجه به صنعتی بودن استان قزوین، آمادگی کارکنان مراکز درمانی در برخورد با حوادث و مسمومیت های شیمیایی ضرورت دارد.

ایشان، در خصوص انواع مخاطرات شیمیایی، عوارض ناشی از آن ها، تشخیص، درمان، دستورالعمل ارائه خدمات به مصدومان و محافظت شخصی، سخن گفت

با توجه به این که مرکز آموزشی - درمانی بوعلی سینا به عنوان مرکز مسمومیت در استان است؛ این کارگاه  با حضور کارکنان، روز 15 آبان 1397 برگزار شد.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ