اخبار
1397/10/18 سه‌شنبه کشف و ضبط بیش از 21000 کیلوگرم مواد غذایی تاریخ گذشته و غیرقابل مصرف در شهرستان قزوین

به گفته دکتر سید علیرضا خونساری، رییس مرکز بهداشت شهید بلندیان شهرستان قزوین، از ابتدای سال 1397 تا روز 18 دی ماه این سال، بیش از 21 هزار کیلوگرم مواد غذایی تاریخ گذشته و غیرقابل استفاده، در این شهرستان، کشف و ضبط شده است.

ایشان اظهار کرد: بازرسان بهداشت محیط شهرستان قزوین در این مدت با انجام 24000 بازرسی در ساعات اداری و غیر اداری موفق به کشف و ضبط بیش از 21 هزار و 198 کیلوگرم مواد غذایی غیرقابل مصرف از سطح عرضه مواد غذایی شدند. 

مسؤول سلامت شهرستان قزوین در ادامه از مردم درخواست کرد که در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی و عرضه مواد غذایی با شرایط نامناسب، موضوع را با کارشناسان بهداشت محیط شهرستان قزوین در میان بگذارند. ایشان یادآور شد: شماره تلفن 190 پُل ارتباطی مطمئن مردم با بازرسان بهداشت محیط است.

رسیدگی به تمام شکایت اعلام شده به سامانه 190 

به گفته مهندس محمدتقی سلیمانی، کارشناس مسؤول بهداشت محیط شهرستان قزوین، شماره تلفن 190 مربوط به سامانه رسیدگی به شکایات مردمی است که پُل ارتباطی بازرسان بهداشت محیط و مردم است. ایشان اظهار کرد: اعتقاد عمیق داریم که رسیدگی به موقع و موثر به شکایات مردمی، باعث افزایش رضایت مندی آنان از حوزه سلامت خواهد شد.

ان مقام مسؤول با اشاره به این که در شهرستان قزوین در 9 ماهه اول سال 1397 تعداد یک هزار و 23 مورد شکایت در سامانه  190 ثبت شده است، گفت: کارشناسان بهداشت محیط  این شهرستان به  100 درصد شکایات، به موقع رسیدگی کردند.

مهندس سلیمانی 37.4 درصد این شکایات را با موضوع بهداشت مواد غذایی،  46.6 درصد را با موضوع عدم رعایت بهداشت فردی و محیطی در مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و اماکن عمومی، 6 درصد را با موضوع دفع غیربهداشتی فاضلاب و فضولات حیوانی و زباله در مناطق روستایی و 10 درصد را با سایر موضوعات، طبقه بندی کرد.