اخبار
1
1398/3/22 چهارشنبه رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین:  برای کاهش و صرفه جویی، نیازمند مدیریت هزینه ها هستیم

دکتر منوچهر مهرام، رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین در جریان بازدید از شبکه بهداشت - درمان شهرستان تاکستان، با بیان اینکه نرسیدن اعتبارات کافی، مانع از ادامه روند رو به جلوی نظام سلامت است، گفت: برای خروج نظام سلامت و به طبع دانشگاه علوم پزشکی از بحران‌های کنونی، باید برای کاهش و صرفه جویی، به مدیریت صحیح هزینه ها توجه کنیم.

ایشان با تصریح به اینکه باید در تمام زمینه ها آمادگی لازم برای مقابله با مشکلات را داشته باشیم، بیان کرد: البته صرفه جویی، به معنای هزینه نکردن برای سلامت مردم شریف استان یا پرداخت نکردن حق و حقوق کارکنان نیست، بلکه باید بتوانیم با افزایش بهره وری، در ارایه خدمات، شرایط را بهبود بخشیم.

حضور مسؤول سلامت استان قزوین در شهرستان تاکستان به بهانه نشست هماهنگی بسیج ملی فشار خون بود و دکتر مهرام، گفتگوی صمیمانه ای با حاضران داشت.

خریداری دستگاه های فشارسنج استاندارد

در این نشست، رییس مرکز بهداشت شهرستان تاکستان، درخواست پوشش رسانه ای طرح بسیج ملی فشار خون، توسط صدا و سیمای استان را ارائه کرد که دکتر مهرام قول پی گیری داد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین همچنین از خریداری و تهیه دستگاه های فشارسنج استاندارد به تعداد مکفی برای اجرای هرچه بهتر طرح مذکور، خبر داد.