کرسی تلاوت قرآن به مناسبت ولادت امام حسن (ع) در دانشگاه علوم پزشکی قزوین برگزار  شد

کرسی تلاوت قرآن به مناسبت حلول ماه مبارک رمضان و ولادت با سعادت امام حسن (ع) با حضور حجت الاسلام حیدری مسئول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری و جمعی از مسئولین دانشگاه و دانشجویان عصر دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ماه در مصلی نور دانشگاه علوم پزشکی قزوین برگزار گردید.

این مراسم با تلاوت چند قاری از دانشگاه علوم پزشکی قزوین آغاز و در ادامه مسئول نهاد رهبری دانشگاه به سخنرانی پرداخت.

حجت الاسلام حیدری ضمن تشکر ازمسئولین برگزاری این مراسم در ماه نزول کتاب آسمانی و هدایتگر قرآن اظهار داشت:در سال گذشته مقام معظم رهبری بیانیه بسیار مهمی را برای ۴۰ سال دوم انقلاب مرقوم فرمودند و در اختیار جامعه قرار دادند؛ بیانیه ای که به کتاب زبور انقلاب شهرت پیدا کرد و در این بیانیه  عزت و سربلندی جامعه اسلامی و انشاا... منتهی شدن به تمدن عزت آفرین انقلاب اسلامی نویده داده شده است.

وی افزود: در این بیانیه به قشر جوان توجه خاصی شده و حدود ۴۰ مرتبه از جوان نام برده شده است و بخشی از بیانیه در خصوص خودآگاهی تاریخی می باشد، ضروری است جوانان ما نسبت به تاریخی که پشت سر گذاشته ایم توجه و آگاهی داشته باشند.

حجت الاسلام حیدری ادامه داد: در قسمت دیگری از این بیانیه دستاوردهای گام اول انقلاب مطرح  گردیده که کشور در چه مرحله ای بوده و امروز در چه شرایطی قرار دارد؛ کشوری که بهره ای از ترقی و علم و پیشرفت در آن دیده نمی شد و در اوج وابستگی در حوزه علم حرفی برای گفتن نداشت، در حالی که امروز به برکت انقلاب اسلامی پیشرفت های چشمگیری حاصل شده است.

وی خاطر نشان کرد: امید به آینده موضوع دیگری است که به آن توجه شده است؛ توجه به اهداف پیش رو و توان رسیدن آن ها با واقع نگری فرازی دیگری از این بیانیه می باشد.

مسئول دفتر نهاد رهبری دانشگاه علوم پزشکی قزوین در ادامه گفت: صدر نشینی جوانان برای برداشتن گام دوم انقلاب شکوهمند اسلامی از دیگر مباحث مورد تاکید می باشد و پیشرفت هایی که در گام اول نیز حاصل گردید با توجه به جوانگرایی بود؛اکثر کسانی که در جبهه حضور داشته و فرماندهی عملیات ها را  عهده دار بودند جوان بوده و سن کمتر از ۳۰ سال داشتند.

وی تصریح کرد: در این بیانیه،مقام معظم رهبری ۷ توصیه بسایر مهم را مطرح نموده اند اولین توصیه معنویت و اخلاق می باشد و در جامعه پیش رو ضروری است برای پیشرفت و عزت کشور به این مقوله توجه ویژه داشته باشیم؛دومین توصیه توجه به اقتصاد است و در همین راستا مقام معظم رهبری قریب به ۱۰ سال عناوین اقتصادی برای نامگذاری شعار سال استفاده نمودند.بحث استقلال و آزادی دیگر توصیه رهبر در این بیانیه است که از شعار های اصلی انقلاب اسلامی از آغاز بوده است.

حجت الاسلام حیدری گفت: همه ما در بحث عزت ملی تکلیف بر عهده داریم همچنین در روابط خارجی و مرزبندی با دشمن نیز باید توجه خاص داشته باشیم؛ما کشور را با مرزبندی با دشمن باید جلو ببریم و اگر مرزها حفاظت نشود؛دشمن در آرمان های نظام استحاله ایجاد خواهد کرد.

وی خاطر نشان کرد:عدالت و مبارزه با فساد از دیگر توصیه ها می باشد که از ابتدا ازجمله آرمان های مهم  انقلاب اسلامی بوده  و متناسب با فطرت و شئونات انسانی است سبک زندگی و علم و پژوهش نیز در این بیانیه مورد تاکید قرار گرفته است.

گفتنی است، اجرای مولودی، اهدای جوایز قرآنی مسابقه نماز و برگزاری مراسم افطار از جمله برنامه های این این کرسی تلاوت قرآن بود.

بيشتر