رویداد ها

برگزاری نشست آشنایی با کلیات پدافند غیرعامل در نظام سلامت در بویین زهرا

به گفته حسن کاظمی رودباری، رئیس مرکز بهداشت شهرستان بویین زهرا؛ به مناسبت هفته پدافند غیرعامل نشستی آموزشی با همین عنوان، روز 11 آبان 98 در مرکز خدمات جامع سلامت شهر بویین زهرا برگزار شد. وی هدف از تشکیل این نشست را آشنایی و بالا بردن سطح آگاهی کارکنان مرکز دانست.

مهندس مهدی درزی پور، کارشناس مسئول مدیریت خطر بلایا و حوادث شبکه بهداشت و درمان شهرستان بویین زهرا در این نشست؛ مهمترین محور پدافند غیرعامل را آموزش و اطلاع رسانی دانست و بر توجه جدی به مقوله آمادگی و پیشگیری و کاهش آسیب تاکید کرد.

وی در بخشی از مباحث این نشست آموزشی با بیان این مطلب که توجه عمده پدافند غیرعامل باید به زیر ساخت ها، عملکردها و آمادگی جامعه و مراکز ثقل باشد، خاطر نشان کرد: پدافند غیرعامل در صورت اجرا در سازمان، باعث بیمه شدن سازمان از هرگونه حادثه و بحران خواهد شد.

گفتنی است؛ آشنایی مفاهیم، اهمیت، اهداف، اصول و مبانی پدافند غیرعامل و همچنین الزامات پدافند غیرعامل در نظام سلامت از مهمترین موضوعات مباحث مطرح شده بود.

در این برنامه آموزشی، فراگیرندگان که از همه رده های خدمتی اعم پزشک، کارشناس، بهورز و اداری حضور داشتند با پدافند غیرعامل در فضای سایبری آشنا شدند.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر