وزیر بهداشت، آزمایشگاه شیمی و میکروبی یک واحد تولیدی در قزوین را افتتاح کرد

1397/7/4 چهارشنبه

آزمایشگاه شیمیایی و میکروبی بزرگترین تولید کننده شیرخشک کشور در قزوین با حضور دکتر سید حسن قاضی‌زاده هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افتتاح شد.

با افتتاح این آزمایشگاه که برای تجهیز آن، یک میلیون دلار هزینه شده است، محصولات در کمتر از چهار روز ترخیص می شود و آنالیزهای جدید به سرعت در یک شیفت انجام می شود. این آزمایشگاه مدرن مواد غذایی، در مدت یک سال و نیم، تکمیل و راه اندازی شده است و با افتتاح آن، در تمامی آنالیزهای شیمیایی و میکروبی مورد نیاز برای مواد اولیه و محصولات نهایی تولید شده، هیچ آیتمی به منظور تست میکروبی، دیگر به خارج از کشور ارسال نمی شود.

وزیر بهداشت برای اطمینان از تأمین شیرخشک مورد نیاز کشور، از این واحد تولیدی در قزوین بازدید کرد. سالانه هشت هزار تُن انواع شیرخشک در این واحد تولید می شود و حدود ۵۰ درصد نیاز کشور را تأمین می کند.

پروژه مذکور، روز سوم شهریور ماه 1397 افتتاح شد و دکتر ایرج حریرچی، معاون کل وزیر بهداشت و سخنگوی این وزارت خانه؛ عبدالمحمد زاهدی، استاندار قزوین و معاونان ایشان؛دکتر مفید مدیر کل امور غذایی ، بهداشتی و آرایشی سازمان غذا و دارو و  دکتر منوچهر مهرام، رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین و فاطمه خمسه، رییس سازمان جهاد کشاورزی استان، وزیر بهداشت را همراهی می کردند.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر