ساخت بیمارستان 700 تختخوابی  امکان دسترسی مردم کم درآمد به خدمات درمانی را فراهم می کند

1397/9/13 سه‌شنبه

عملیات ساخت بزرگ ترین پروژه درمانی پس از انقلاب اسلامی در استان قزوین با ظرفیت 700 تختخواب، و تحویل پروژه به پیمانکار، با حضور مهندس علی فرخ زاد، معاون عمرانی استانداری؛ دکتر منوچهر مهرام، رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین؛ دکتر مهدی یوسفی، معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه و جمعی از مدیران و خبرنگاران و همچنین مدیر عامل شرکت مادر تخصصی ساخت و تجهیز مراکز بهداشتی و درمانی وزارت بهداشت  و پیمانکار پروژه، روز 13 آذر 1397 آغاز شد.

دکتر منوچهر مهرام، رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین در این آیین، ضمن قدردانی از همه کسانی که در اجرایی شدن این پروژه تلاش کردند، به عدم تناسب تخت های بیمارستانی موجود در استان قزوین و فرسودگی تخت ها اشاره کرد و افزود: در استان قزوین، تنها 60 درصد تخت های بیمارستانی در اختیار دانشگاه است و این نیازهای مردم را جواب نمی دهد.

رییس دانشگاه بیان کرد: این پروژه، یک کار واجب در استان بود که امکان دسترسی مردم کم درآمد به خدمات درمانی را فراهم می کند و تسریع در اجرای پروژه از این نگاه در اولویت قرار دارد.

دکتر مهرام در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه این پروژه، پروژه ای ملی است، افزود: از پیمانکار و مجری پروژه می خواهم، سرعتِ همراه با دقت را چاشنی کار کنند تا کمبودها و فرصت از دست رفته، جبران شود و ساخت زودتر این پروژه، خیر و ثوابش برای سازندگان خواهد بود.

مهندس علی فرخ زاد، معاون عمرانی استاندار قزوین نیز در این مراسم، از تلاش های استاندار پیشین و نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی تقدیر و تشکر کرد و افزود: استانداری برای اجرای این پروژه و انجام هماهنگی ها، آمادگی کامل دارد و از مجری پروژه می خواهم تا از ظرفیت استان برای اجرا استفاده کند.

وی با تأکید به اینکه انتظار می رود مجری پروژه روش های نوین را برای تسریع در کارها پیش بگیرد؛ گفت: انتظار داریم، پروژه طبق زمانبندی تعریف شده اجرا شود.

مهندس احمری، مدیرعامل شرکت مادر تخصصی توسعه و تجهیز مراکز بهداشتی و درمانی و تجهیزات پزشکی کشور و کارفرمای این پروژه نیز، گزارشی از اقدامات و آماده سازی ها و همچنین موضوعات فنی بیمارستان ارایه داد.

بیمارستان 700 تختخوابی، بزرگ ترین پروژه درمانی پس از انقلاب اسلامی در استان قزوین  است که با زیربنای 67 هزار و 973 مترمربع، در هفت طبقه، با اسکلت بتنی اجرا می شود و آیین کلنگ زنی آن در دهه فجر سال 1395 برگزار شد.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر