نایب رئیس انجمن اهدای عضو ایرانیان:

آنچه مانع اهدای عضو در کشور است، مشکل فرهنگی است

1398/6/12 سه‌شنبه

نایب رئیس انجمن اهدای عضو ایرانیان به اتفاق رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین با مدیر کل صدا و سیمای مرکز قزوین دیدار و برای بهره مندی از ظرفیت رسانه ملی در راستای فرهنگ سازی کار خداپسندانه اهدای عضو در استان قزوین همفکری کردند.

در این دیدار که عصر دو شنبه 11 شهریور 98 در دفتر مدیر کل صدا و سیمای مرکز قزوین انجام شد؛ دکتر قبادی، نایب رئیس انجمن اهدای عضو ایرانیان با اشاره به لزوم تغییر باور مردم به مرگ مغزی گفت: مشکل تخصص و تجهیزات و بودجه نداریم آنچه مانع اهدا عضو در کشوراست، مشکل فرهنگی است.

سعید انبار لویی مدیر کل صدا و سیمای مرکز قزوین در این نشست به نقش اثر گذار رسانه ملی اشاره کرد و افزود : رسانه ملی نقش خود را در ایجاد باور در مردم برای پیوستن به اهدا عضو با قدرت و قوت ایفا خواهدکرد.
دکتر منوچهر  مهرام رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین نیز ضمن ارایه گزارشی از وضعیت اهدای عضو در استان قزوین گفت: سالانه ۵۰ نفر به دلیل نرسیدن عضو پیوندی مورد نیاز در استان جان خود را از دست می دهند.

رئیس دانشگاه افزود: در استان تعداد ۶۷۳ بیمار نیازمند پیوند کلیه  داریم و  هزینه های دیالیز این بیماران  ۸ برابر بیشتر از هزینه پیوند کلیه است، ضمن اینکه این بیماران در صورت پیوند، می توانند زندگی عادی خود را از سر بگیرند.

در این نشست که دکتر کاظمی فر معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قزوین و ارداقیان مدیر روابط عمومی دانشگاه نیز حضور داشتند بر لزوم بهره گیری از توان و هنر کارشناسان رسانه ملی و دانش متخصصان و کارشناسان حوزه سلامت برای تبیین فرهنگ اهداء عضو به عنوان یک کار ایثارگرانه تاکید شد.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر