نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین:

حضرت مریم الگوی زنان عصر خود است و فاطمه زهرا (س ) الگوی زنان در همه اعصار

1399/10/13 شنبه

حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای عابدینی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین در مراسم گرامیداشت نهم دی و سالروز شهادت سپهبد حاج قاسم سلیمانی و ایام فاطمیه در سالن اجتماعات دانشگاه علوم پزشکی قزوین سخن می گفت؛ ضمن تسلیت ایام سوگواری بانوی دوعالم وسالروز شهادت سردار دلها و همچنین در آستانه چهلمین روز شهادت شهید فخری زاده با اشاره به توصیف قرآنی حضرت مریم گفت: حضرت مریم الگوی زنان عصر خود است و محدود به زمانی خاص و مکانی خاص، اما حضرت فاطمه زهرا ( س ) بنابر تعبیر حضرت امام صادق ( ع )، الگو و نمونه زنان در همه اعصار است.

مراسم گرامیداشت نهم دی و سالروز شهادت شهید قاسم سلیمانی و همچنین بزرگداشت ایام سوگواری شهادت حضرت فاطمه ( س )  بصورت محدود با حضور اعضای هیات رییسه دانشگاه علوم پزشکی قزوین، تنی چند از روسای دانشگاه های استان، و مسوولان نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه های استان، روز دهم دی ماه سال 99 در سالن اجتماعات ساختمان شماره یک ستاد دانشگاه علوم پزشکی برگزار و بصورت مجازی برای مخاطبان پخش شد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام  جمعه قزوین در این مراسم، با قدردانی از رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین و شرکت کنندگان، در سه محور شخصیت حضرت زهرا، فتنه ها  و جلوه های شخصیتی سردار حاج قاسم سلیمانی سخنرانی کرد و افزود: حضرت عیسی پیامبر بنی اسراییل در نقطه خاصی از کره زمین و قوم خاصی است و وعده پیامبری جهانی را می دهد و ما این معنی را از تعابیر قرآن کریم درمی یابیم که حضرت عیسی می فرمایند، یا بنی اسراییل، اما خدا وقتی به پیامبر می فرماید، خودت را معرفی کن، پیامبر همه مردم را مخاطب قرار می دهد و می گوید: یا ایهالناس.

امام جمعه قزوین حماسه نهم دی را در راستای روشنگری های فاطمه زهرا سلام الله علیها دانست و افزود: همه ما در معرض فتنه هستیم و خداوند در فتن و امتحانات، جوهره اصلی انسان را عیان می کند. اگر ما حقی را دیدیدم و حمایت نکردیم یا با باطلی مواجه شدیم و جلوی آن را نگرفتیم، از جوهره اصلی خود دور شده ایم و دچار فتنه شده ایم.

حاج آقای عابدینی ادامه داد: فکر نکنید که فتنه فقط دامن فتنه گران را می گیرد، بلکه همه کسانی هم که فتنه را می بینند و ساکت هستند و تماشا می کنند، فتنه دامن انان را هم می گیرد و نمونه های فراوان آن را شاهد هستیم.خداوند فتنه را هم بزرگتر از قتل می داند و هم شدید تر.

پایان بخش سخنان نماینده ولی فقیه و امام جمعه قزوین، تبیین شخصیت شهید حاج قاسم سلیمانی بود که گفت: شهید سلیمانی کسی بود که فتنه را خوب شناخت و  عمود خیمه دین یعنی ولایت و امامت  را خوب فهمید و نفس خود را طوری تربیت کرد تا در امتحان الهی سرافراز بیرون آمد. آنجا که در صحرای سوریه سه بار قسم جلاله یاد می کند و ما را ولایت توجه می دهد. این شخصیت جوهره اصلی خود را یافته است.

ایشان ادامه داد: یکی از جلوه های شخصیتی شهید سلیمانی ولایت مداری ایشان بود و در تقسیم بندی های فکری ایشان چپ و راست معنا نداشت و فراتر از این را در قالب مستکبران و مستضعفان می دید و  به یاری مستضعفان رفت و به این اختلافات پیش پا افتاده چپ و راست توجه نداشت. همواره با یاد خدا بود و همین موجب آرامش مثال زدنی ایشان در بحران ها بود.

پیش از سخنان نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین، دکتر پیمان نامدار، رئیس دانشگاه علوم پزشکی و حجت الاسلام دکتر حسین حیدری، رئیس دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه در سخنان کوتاهی، ایام سوگواری صدیقه کبری و سالروز شهادت شهید سلیمانی را تسلیت گفتند و حماسه نهم دی را درس آموز برای آیندگان دانستند.

این مراسم با مدیحه سرایی یکی از مداحان اهل بیت عصمت و طهارت و اقامه نماز جماعت ظهر وعصر به پایان رسید.

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
بيشتر