اخبار

نشست مشترک متولیان سلامت استان  با اعضای پارلمان محلی قزوین

1397/6/21 چهارشنبه

دکتر منوچهر مهرام، رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین به اتفاق دکتر حمیدرضا نجاری و دکتر امیرمحمد کاظمی فر، معاونان بهداشتی و درمان دکتر اسکویی معاون اجتماعی، دکتر بیات مدیر دفتر فنی و ارداقیان مدیر روابط عمومی  این دانشگاه، با حضور در نشست هفتگی اعضای شورای اسلامی شهر قزوین، به تشریح فعالیت ها، توانمندی ها و چالش های  حوزه سلامت و انتظارات این حوزه از مدیریت شهری قزوین پرداخت.

این نشست، عصر روز 21 شهریور 1397 با حضور متولیان سلامت استان و رییس و اعضای شورا ی اسلامی  شهر قزوین و اصحاب رسانه در سالن اجتماعات  شورا  برگزار شد.

در ابتدای این نشست دکتر منوچهر مهرام طی سخنانی به تشریح عملکرد ، دستاوردهای حوزه سلامت استان پرداخت .معرفی پروژه های زیر ساختی، امکانات و تجهیزات درمانی، وضعیت شاخص های بهداشتی و درمانی، رخدادها و فعالیت های منحصر به فرد دانشگاه از جمله گزارش های ارائه شده از سوی رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین در این نشست بود.

برنامه جامع سلامت قزوین یک الگوی جهانی

دکتر مهرام ضمن در بخشی از سخنان خود بازنمایی طرح جامع سلامت استان قزوین، گفت: کار روی مولفه های موثر بر سلامت به عنوان یک الگوی جهانی به نام قزوین معرفی شده است. دکتر مهرام افزود در بازدید چند هفته پیش نمایندگان سازمان جهانی بهداشت از برنامه های طرح جامع سلامت این برنامه ها مورد استقبال و تایید و تحسین آنها قرار گرفت و قرار شد این طرح به عنوان یک الگوی جهانی به سایر کشور ها معرفی شود

قزوین، منتظر صدور مجوز کاشت حلزون گوش

دکتر مهرام با اشاره به توانمندی های دانشگاه علوم پزشکی در بخش های آموزش، پژوهش، بهداشت و درمان گفت : در استان، زیرساخت ها و نیروی متخصص کاشت حلزون گوش را داریم و منتظر صدور مجوز هستیم.

متولی سلامت استان عنوان کرد که در برنامه های توسعه ای دانشگاه، تلاش می کنیم در ساختمان الحاقی مرکز آموزشی - درمانی شهید رجایی، مرکز پیوند کلیه را راه اندازی کنیم.

وی همچنین ساخت و راه اندازی مرکز آموزش مهارت های بالینی را به عنوان دومین مرکز بزرگ و مجهز کشور و راه اندازی مرکز آزمون الکترونیک دانشگاه را به عنوان سومین مرکز آزمون الکترونیک مجهز کشور با ظرفیت 150 نفر از افتخار آمیزترین رخدادهای چهار ساله گذشته در حوزه آموزش دانشگاه علوم پزشکی عنوان کرد .

تجهیزات به روز و متخصصان ماهر در حوزه درمان

رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه امروز در بیمارستان های دانشگاه بروزترین تجهیزات درمانی و مجرب ترین متخصصان را داریم گفت: در انجام جراحی قلب باز کمترین عوارض را در قزوین داریم و انجام عمل تعویض مفصل در بیمارستان های ما یک عمل روتین است .پزشکان متخصص و فوق تخصص جوان ما بسیار ماهر و با دانش بالا هستند و وبا وجود این امکانات و کادر متخصص در اکثر رشته های پزشکی نیاز به مراجعه به تهران نیست .

بیمارستان 700 تختخوابی وارد فاز اجرا شده است

دکتر منوچهر مهرام با بیان مشکلات حوزه درمان از جمله کمبود تخت و فاصله شاخص های تخت بیمارستانی قزوین از استانداردهای تعیین شده اضافه کرد : از چهار سال پیش تلاش خود را به گسترش زیر ساخت های درمان و افزایش تخت، معطوف کرده ایم . ساخت بخش های nicu , picu بیمارستان قدس با افزایش دو برابری تخت ، بازسازی icu  بیمارستان شهید رجایی با افزایش تخت ، بهسازی بخش های  اورژانس و قلب بیمارستان بوعلی سینا و اورژانس شهید رجایی اقدامات تسکینی و موقتی در جهت کاهش مشکلات درمانی بود ، اما پروژه های بزرگی مثل بیمارستان 700 تختخوابی که امروز پیمانکار آن مشخص شده و وارد فاز اجرایی می شود همچنین الحاقی بیمارستان شهید رجایی که شورا و شهرداری نیز در تسهیل و ادامه پروژه کمک شایانی کردند و جابجایی بیمارستان 22 بهمن می تواند ما را به استاندارد های شاخص تخت به بیمار نزدیک کند تا شرمنده مردم شریف قزوین در ارائه خدمات درمانی به آنها نباشیم .

تا امروز نگذاشتیم بیماران مشکل کمبود دارو و لوازم مصرفی را احساس کنند

متولی سلامت استان در پاسخ به پرسش یکی از اعضای شورا ی اسلامی شهر قزوین در خصوص کمبود و گرانی دارو با توجه به افزایش قیمت ارز و مسایل اقتصادی کشور کفت : مشکلات و کمبود ها وجود دارد ما به عنوان متولی سلامت مردم این کمبود ها و فشارها را تحمل می کنیم اما تا امروز نگذاشتیم بیماران بستری در بیمارستان ها به ویژه بیماران خاص این کمبود را احساس کنند و به لطف خدا بعد از این هم تمام همت و تلاش خود را برای تامین دارو و تجهیزات مورد نیاز به کار خواهیم گرفت .

قدردانی از همراهی مدیریت شهری با حوزه سلامت

رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین با قدردانی چندباره از همراهی مدیریت شهری به واسطه اختصاص زمین برای بیمارستان 700 تختخوابی در حال احداث و تسهیل در ساخت ساختمان الحاقی مرکز آموزشی - درمانی شهید رجایی گفت: این همراهی مدیریت شهری برای رفع کمبود تخت بیمارستانی، مهم است و ما از این بابت از شورای اسلامی شهر سپاسگزاریم.

دکتر مهرام در پایان سخنان خود از اعضای شورای اسلامی شهر قزوین خواست تا زمین مناسب را برای احداث پایگاه فوریت های پزشکی در پنج منطقه شهر، در اختیار دانشگاه قرار دهند.

تسهیل و تسریع در ارایه پروانه ساخت و رفع موانع در دریافت انشعابات ، کمک به حل مشکل زمین های دارای معارض دانشگاه از دیگر خواسته های متولی سلامت استان از اعضای پارلمان شهری بود .

اعضای شورای اسلامی شهر قزوین نیز در این نشست، با قدردانی از خدمات دانشگاه علوم پزشکی قزوین، دیدگاه ها و نظرات خود را بیان کردند.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ