اخبار

اراده پارلمانی محلی قزوین برای همراهی با حوزه سلامت

1397/6/22 پنجشنبه

به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قزوین نخستین نشست مشترک رئیس و معاونان دانشگاه علوم پزشکی قزوین با حضور رئیس و اعضاء پنجمین دوره شورای اسلامی شهر قزوین عصر روز 21 شهریور در سالن شورای شهر برگزار شد.

در ابتدای این نشست رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین گزارشی از وضعیت حوزه های بهداشت، درمان، توسعه زیر ساخت های پیشرفت های علمی، آموزش و پژوهش و چالش های حوزه سلامت پرداخت.

در ادامه این نشست رئیس و اعضاء پارلمان محلی به ارائه دیده گاه های خود پرداختند.

در بخش عمرانی آماده همکاری با حوزه سلامت هستیم

داودی رییس شورای اسلامی شهر قزوین در این نشست ضمن تقدیر از زحمات رییس دانشگاه و همکارانشان در توسعه سلامت گفت: سلامت در اولویت های شورای پنجم است ما هم در بحث مسائل عمرانی و هم در حوزه آموزش همگانی و اطلاع رسانی و هم در موضوع مولفه های اجتماعی مؤثر بر سلامت در کنار دانشگاه علوم پزشکی قزوین خواهیم بود.

ایجاد کارگروه و تخصصی بررسی و رفع مشکلات حوزه سلامت

عبدالرزاقی عضو شورای شهر نیز در این نشست با بیان اینکه در شورای پنجم کارهای بزرگی در جهت ورزش، نشاط و تحرک بدنی در شهر صورت گرفته گفت: برای بررسی و رفع مشکلات حوزه بهداشت و درمان نیازمند تشکیل کارگروه تخصصی هستیم.

برای گسترش بخش های ویژه آماده همکاری هستیم

احد چگینی دیگر عضو شورا نیز ضمن تقدیر از زحمات خادمان حوزه سلامت به ویژه در اجرای طرح تحول سلامت گفت: طرح تحول سلامت با وجود تنگاهایی که امروز شاهد آن هستیم اثرات خوبی در جامعه گذاشته است.

چگینی همچنین با تأکید بر اهمیت بخش های ویژه مثل ICU   گفت: برای گسترش و افزایش تخت های ICU  آماده هر گونه همکاری هستیم.

رشد پیشرفت پزشکی در قزوین تحسین برانگیز است

فصیحی رامندی از اعضای شورای شهر قزوین نیز در این نشست ضمن تقدیر از زحمات رییس و کارکنان دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: 40 سال پیش پزشکان هندی و فیلیپینی در شهر ما فعالیت می کردند، امروز این رشد و پیشرفت تحسین برانگیز در عرصه پزشکی افتخار آمیز است.

نگاه ویژه شورای پنجم به حوزه سلامت

مهدیه قافله باشی دبیر شورای شهر قزوین گفت: نگاه شورای پنجم به حوزه سلامت بسیار جد است و حتی یکی از کمیسیون های شورا تحت عنوان ورزش و سلامت شکل گرفته است.

توجه جدی پارلمان محلی به سلامت شهروندان

منیره قوامی سخنگوی شورای شهر قزوین نیز در این نشست گفت: رسیدگی به مباحث بهداشتی و سلامت شهروندان یکی از وظایف شورای شهر است و پارلمان محلی به این مقوله مهم توجه جدی دارد. وی افزود: برای اینکه بتوانیم در جهت این وظیفه قدم برداریم باید نهادهای تخصصی این حوزه شکل بگیرد.

پیگیری مقدم بر درمان

سعید دقیقی عضو شورای شهر قزوین نیز در جلسه علنی پارلمانی محلی ضمن تأکید بر پُررنگ تر کردن شعار پیشگیری مقدم بر درمان گفت: باید در جهت پیشگیری از بیماری ها همت کنیم. وی همچنین بر پیشنهاد جابجایی بیمارستان بوعلی سینا به منظور کاهش ترافیک مرکز شهر تأکید کرد.

استفاده از فضا های متروک برای برای ساخت پایگاه اورژانس

محسن حق شناس عضو دیگر شورا ضمن تشکر از زحمات متولیان سلامت و ضرورت افزایش پایگاه های اورژانس گفت: در سطح شهر فضاهای متروکه ای است که می توان با رأی زنی این فضاها را در اختیار گرفت و برای ساخت پایگاه شهری آماده کرد.

نخستین نشست متولیان سلامت با اعضاء پارلمان محلی با تأکید بر تعامل دو سویه و پیگیری مباحث به پایان رسید.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ