اخبار

کانون های سلامت محلات، در شهرستان آوج راه اندازی می شود

1397/7/19 پنجشنبه

روز 17 مهر 1397 نشست شورای سلامت شهرستان آوج برگزار شد و و راه اندازی کانون سلامت محلات و همچنین اقدامات پیش بینی شده بهداشتی - درمانی مورد نیاز برای راه اندازی موکب در این شهرستان به مناسبت اربعین حسینی مصوب شد.

در ابتدای این نشست صفر فیض الهی، مدیر شبکه بهداشت _ درمان شهرستان آوج با اشاره به اینکه اگر کلیه مؤلفه های تعیین شده توسط وزارت بهداشت به طور کامل اجرا شود، تنها می تواند 20 تا 25 درصد بر سلامت جامعه تأثیر گذار باشد، اجتماعی شدن سلامت و راه اندازی کانون های سلامت محلات را بر مبنای افزایش مطالبه گری مردم دانست که در نهایت می تواند موجب افزایش سلامت در جامعه شود.

لزوم توجه به مقوله سلامت از پنجره اجتماعی

علی اکبر سلیمانی، فرماندار شهرستان آوج نیز با بیان موضوع اجتماعی شدن سلامت به عنوان ابزاری برای دخیل شدن مردم در افزایش سلامت خود؛ گفت: لازم است تا به مقوله بهداشت و سلامت به شیوه اجتماعی نگاه کنیم و تجربه نشان داده است هر موضوعی که به مردم سپرده شود، موفق تر اجرایی خواهد شد.  

در این نشست،  مدیر شبکه بهداشت _ درمان شهرستان آوج، مهم ترین اقدامات شبکه را برای زائران آیین اربعین حسینی، در قبل و حین برگزاری مراسم مذکور در سال گذشته بیان کرد و  دریافت کارت بهداشت (برای کسانی که در کار تهیه و توزیع مواد غذایی موکب اربعین دخالت دارند)، استفاده از ظروف یکبار مصرف بر پایه گیاهی و معرفی دو رابط از سوی ستاد اربعین شهرستان به منظور حضور در نشست های آموزشی و توجیهی را خواستار شد.

فرماندار شهرستان آوج هم ضمن تقدیر از تمامی دستگاه های سطح شهرستان در برپایی موکب اربعین در سال گذشته، از ثبت موکب آوج به عنوان قرارگاه کشوری و از تغییر محل موکب به مکانی خارج از شهر برای کاهش خطرات احتمالی در امسال خبر داد و خواستار ارتقای سطح خدمات ارائه شده در آن شد. ایشان با اشاره به تجربیات سال های گذشته از مسؤولان شهرستان خواست تا در زمان بازگشت زائران، نظارت و دقت بیشتری را داشته باشند.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ