اخبار

داروهای غیرمجاز از عطاری های شهر آبیک جمع آوری شد

1397/12/22 چهارشنبه

همه ساله در روزهایی پایانی سال و با نزدیک شدن به نوروز، برنامه های نظارتی و بازرسی واحدهای بهداشتی و درمانی تشدید می شود. واحد دارویی شبکه بهداشت - درمان شهرستان آبیک نیز از این قاعده مستثنی نبوده و به همین منظور، بازدیدی از عطاری های شهر آبیک انجام داد که در نتیجه آن، مقدار زیادی داروهای غیرمجاز کشف و از سطح عرضه، جمع آوری شد.

دکتر مهسا قره داغی، مسؤول امور دارویی شبکه بهداشت - درمان شهرستان آبیک در این رابطه گفت: این برنامه در قالب طرح تشدید سلامت نوروزی انجام شد و طی آن 10 واحد از عطاری های آبیک مورد بازدید قرار گرفتند که 21 قلم انواع داروی غیرمجاز، توقیف و تذکرات لازم به متصدیان و فروشندگان متخلف داده شد.

دکتر قره داغی با بیان اینکه هشت بسته کپسول حاوی پودر گیاهی، هشت بسته پودر زعفران و جنسینگ، دو بسته پودر سفیده تخم مرغ و رنگ خوراکی به دلیل انقضای تاریخ مصرف، جمع آوری شد، افزود: در میان اقلام توقیف شده می توان به 11 بسته انواع قرص(چربی سوز، چاقی صورت، اشتها آور و فرشته) نیز اشاره کرد.

یادآور می شود که طرح تشدید سلامت نوروزی، همه ساله از اسفند ماه همان سال شروع و تا پایان تعطیلات نوروز سال بعد ادامه می یابد.

 
امتیاز دهی
 
 

بيشتر
نسخه قابل چاپ