اخبار

کارشناس گروه بیماری های مرکز بهداشت استان قزوین:

65 درصد مردم شهرستان تاکستان از نظر علایم بیماری کرونا غربالگری شده اند

1399/1/6 چهارشنبه

به گفته، فاطمه ناجی، کارشناس گروه بیماری های مرکز بهداشت استان قزوین، 65 درصد مردم شهرستان تاکستان از نظر علایم بیماری کرونا غربالگری شده اند.

وی این موضوع را پس از پایش اقدامات مقابله با کرونا در شهرستان تاکستان، روز چهارم فروردین 99  بیان کرد و گفت: در پایش ستاد شهرستان تاکستان و مرکز خدمات جامع سلامت خرمدشت، مواردی نظیر: پوشش موارد غربالگری در بیماری کرونا در شهرستان تاکستان، نحوه اطلاع رسانی و آموزش عموم مردم و همکاری های بین بخشی بررسی شد.

بنا به اظهار کارشناس گروه بیماری های مرکز بهداشت استان قزوین، مواردی نظیر برپایی نقاهتگاه، همکاری های بین بخشی، تهیه نقشه اپیدمی بیماری کرونا در مناطق شهرستان و وضعیت کانون های آلوده بر روی نقشه بررسی و مورد ارزیابی قرار گرفت.

ناجی گفت بررسی عملکرد مرکز خدمات جامع سلامت خرمدشت نشان داد که از نظر وجود وسایل حفاظت فردی، دارو و میزان غربالگری جمعیت عمومی، در وضعیت مطلوبی قرار دارند.  

پایش بهداشت محیطی شهرستان تاکستان

مهندس اصغر پایون، کارشناس سلامت محیط و کار مرکز بهداشت استان قزوین نیز در این رابطه گفت: کارشناسان این مرکز، اقدامات مقابله با کرونا در شهرستان تاکستان را رصد کردند. وی افزود که در این برنامه، شرکت های نفیس شیشه، مفید شیشه، پمپ بنزین نژاد بهرام و مرکز خدمات جامع سلامت ضیا آباد ، روز چهارم فروردین 99 مورد نظارت و بازرسی قرار گرفتند.

به گفته این کارشناس، مواردی نظیر تب سنجی کارکنان، آگاهی کارکنان در خصوص گند زدایی محیط، نحوه انجام گندزدایی و ضد عفونی کردن محیط کاری، وضعیت بهداشت محیط محل کار و هم چنین میزان وجود تجهیزات حفاظت فردی از جمله ماسک و دستکش مورد ارزیابی قرار گرفت که از شرایط مناسبی برخوردار بودند.

این کارشناس اذعان کرد که شرکت های نفیس شیشه و مفید شیشه به دلیل نوع فرآیند تولیدی در این ایام با کارکنان محدودتری به صورت روزانه مشغول به فعالیت هستند که لزوم نظارت بر سلامت محیط کار شاغلان آن از اهمیت بالایی برخوردار است. مهندس پایون، تاکید کرد که تمامی موارد کلیدی بر اساس چک لیست مربوطه مورد ارزیابی قرار گرفت و در مجموع مشکل خاصی از نظر بهداشت محیط در محل های مذکور مشاهده نشد.

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
بيشتر
نسخه قابل چاپ