اخبار

مقابله با کرونا نیازمند عزم و تلاش همگانی است

1399/1/6 چهارشنبه

دکتر علیرضا مهرعلیان، رییس مرکز بهداشت شهید بلندیان شهرستان قزوین در نشست هماهنگی مدیریت بیماری کرونا ویروس اظهار کرد:  تمامی ارگان ها و ادارات موظف هستند با برنامه ای واحد، رعایت نکات بهداشتی و توصیه های صادره از سوی کادر بهداشت و درمان، گام های خود را برای ریشه کن کردن  این ویروس بردارند و همه، در هر جایگاهی، وظیفه کنترل این بیماری  را دارند، پس این امر نیازمند عزم و تلاش همگانی است.

سازماندهی سه تیم اجرایی

وی ضمن ارایه گزارش از وضعیت کرونا ویروس و روند روبه افزایش این بیماری اظهار کرد: انتظار می رود تیم بسیج ادارات و شرکت ها برابر دستورالعمل و چک لیست نظارت، سازمان خود را رصد کنند و گزارش آن به مرکز بهداشت ارسال شود.

رییس مرکز بهداشت شهرستان قزوین، تیم اجرایی، متشکل از کارشناس بهداشت محیط، بسیج و عوامل اجرایی شهرداری را دومین تیم اجرایی خواند و افزود: این تیم، گندزدایی روزانه مراکز تجمعی، محل های ورودی مجتمع قضایی، سرویس های بهداشتی عمومی، صندلی پارک ها، ایستگاه های تاکسی و اتوبوس مترو و اطراف سطل های زباله در سطح شهر را در دستور کار خود قرار داده است.

دکتر مهرعلیان از سومین تیم به عنوان تیم برون بخشی نام برد و با بیان این که این تیم، مدیران اتوبوسرانی، تاکسیرانی،  شرکت پخش فرآورده های نفتی و راهداری است، اضافه کرد: این تیم نیز با رعایت کامل مفاد دستورالعمل روزی یکبار نسبت به گندزدایی مجموعه مورد نظر خود اقدام کنند.

رفع بحران با عزم همگانی

در این نشست، محمد شفیعی، فرماندار شهرستان قزوین ضمن تبریک سال نو و با آرزوی آرامش برای مردم به واسطه توسل به ائمه و البته رعایت بهداشت فردی و اجتماعی، افزود: با الگو قرار دادن دستورالعمل های بهداشتی و چک لیست های تعریف شده برای ادارات، می توان بحران را با عزم همگانی از میان برداشت. وی ادامه داد که توانمندی و پای کار بودن مردم از ثمرات این روزهاست که با آگاهی بیشتر به علمِ روز و بررسی امکانات در مدیریت بحران به سمت اتحاد و وحدت و همدلی پیش رفته ایم.

شفیعی، با لزوم هدایت همه آحاد مردم به مراجعه به سامانه salamat.gov.ir  و تعیین چهار چوب برای کلیه  ادارات و سازمان ها؛ گفت: نهادهایی مثل سپاه و بسیج همیشه پای کار بوده اند و می توانیم از توانمندی بسیج در کنار ادارات برای رفع نیاز استفاده کنیم.

این نشست، روز پنجم فروردین 99 به ریاست فرماندار قزوین و نمایندگانی از ادارات و دستگاه های اجرایی برگزار شد.

 
امتیاز دهی
 
 

نظر شما
نام
پست الكترونيک
وب سایت
نظر
بيشتر
نسخه قابل چاپ