• time : 00:00
  • Date : Thu Oct 14, 2021
مهر تایید وزارت بهداشت بر طرح مراقبت در منزل قزوین

 دکتر لیلی یکه فلاح رییس دانشکده پرستاری مامایی از بازدید  تیم کارشناسی وزارت بهداشت از طرح مراقبت در منزل دانشگاه و تایید این طرح توسط تیم بازدید کننده خبر داد .
به گفته دکتر یکه فلاح تیم کارشناسی معاونت پرستاری وزارت بهداشت به ریاست دکتر مریم رسولی صبح روز چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۴۰۰ از روند اجرای طرح مراقبت در منزل " نفس " دانشگاه علوم پزشکی قزوین بازدید کردند .
این تیم کارشناسی ابتدا با حضور در سالن کنفرانس دانشکده پرستاری مامایی در جریان روند طراحی و اجرای طرح و چالش های پیش رو قرار گرفتند .
در این نشست که با حضور دکتر یکه فلاح رییس دانشکده پرستاری مامایی و مدیر طرح ، دکتر سلطانی رییس مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی، دکتر کلهر مدیر بیمارستان کوثر ، دکتر چتروز مدیر پرستاری ، شعبانی مدیر عامل کلینیک های ویژه دانشگاه، احمدی از مجریان طرح  و جمعی از دست اندر کاران اجرای طرح برگزار شد ؛ دکتر یکه فلاح ، دکتر کلهر ، دکتر چتروز، احمدی  و شعبانی در بیاناتی به تشریح ابعاد مختلف طرح پرداختند .
در ادامه تیم بازدید کننده با حضور در  کلینیک ویژه محمد زاده از مرکز دیسپج طرح مستقر در این کلینیک بازدید کردند و با توضیحات دکتر کلهر در جریان روند ثبت نسخ و مسائل مالی طرح قرار گرفتند .
آخرین برنامه این بازدید نشست با دکتر نامدار رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین بود .در این نشست بازدیدکنندگان ضمن تایید طرح آن را الگویی برتر برای سایر دانشگاه ها عنوان کردند و از زحمات دکتر یکه فلاح در راه اندازی این طرح و دکتر نامدار به خاطر حمایت همه جانبه از اجرایی شدن آن تقدیر کردند. 
در این نشست دکتر نامدار رئیس دانشگاه به تشریح ضرورت این طرح پرداخت و در خصوص نقش اجرای طرح مراقبت در منزل در کنترل بیماری کرونا ، کمک به قطع زنجیره انتقال ویروس و کاهش مراجعات به بیمارستان ها اشاره کرد .
گفتنی است طرح مراقبت در منزل با ایده پردازی دکتر یکه فلاح عضو هیات علمی دانشکده پرستاری مامایی و جمعی از کارشناسان علاقه مند از یکم فروردین ۱۴۰۰ به منظور ارائه مراقبت های پرستاری و درمانی در منزل در قزوین برای اولین بار در کشور آغاز شد و تا کنون به چندین هزار نفر از مردم شهر قزوین ارایه خدمت کرده است .این طرح در شهریور ۱۴۰۰ در هیات دولت مطرح و تعرفه آن تحت پوشش بیمه به تصویب رسید.

Average :  2.40 |  Submitted :  5

Tags

    6.0.15.0
    V6.0.15.0