• time : 00:00
  • Date : Sat Oct 30, 2021
آمار بستری كرونا در استان قزوین ۸ پله از میانگین كشوری پایین تر است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی قزوین در نود و پنجمین نشست ستاد استانی مقابله و پیشگیری کرونا که با حضور اعضای ستاد و به ریاست جمالی پور استاندار قزوین برگزار شد گفت :آمار بستری کرونا در استان قزوین ۸ پله از میانگین کشوری پایین تر است.
دکتر پیمان نامدار در خصوص آمار ابتلا به ویروس کرونا گفت : آمارها نشان دهنده کاهش ابتلا به ویروس کرونا در استان است و مجموع بستری ها در عدد ۳۰۰ تا ۳۵۰ ثابت مانده است.
رئیس حوزه سلامت استان قزوین یادآور شد: در ۲۴ ساعت گذشته دو دو تن از هم استانی ها را از دست داده ایم و اگر به آمار ها نگاه کنیم خواهیم دید که بیشتر‌فوتی ها یا واکسن نزده اند و یا بیماری زمینه ای داشته اند.
عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی خاطر نشان کرد:طرح مراقبت در منزل استان همچنان به قوت خود باقی است و تا کنون به حدود ۵۰۰۰ بیمار خدمت رسانی کرده است .
دکتر نامدار اضافه کرد: با توجه به این که استان قزوین  پایلوت در طرح سکوی مدیریت هوشمند کروناست باید واکسیناسیون به صورت جدی در ادارات انجام شود و از ورود کارمندانی که واکسن تزریق نکرده اند به ادارات جلوگیری شود.
رییس دانشگاه علوم پزشکی قزوین افزود : ۶۰٫۳ درصد از مردم استان واکسینه شده اند و درصد پوشش دانش آموزان ۱۲ تا ۱۸ ساله استان به ۸۱٫۲۵ صدم درصد رسیده است که آمار بسیار خوبی است و باید تلاش کنیم تا همه دانش آموزان واکیسنه شوند.
دکتر نامدار با اعلام  خبر واکسیناسیون سالمندان خاطر نشان کرد : به زودی برای افراد بالای ۶۰ سال استان دز سوم یا همان بوستر تزریق خواهد شد‌.
در ادامه این نشست جمالی پور استاندار قزوین هم در خصوص لزوم رعایت شیوه نامه های بهداشتی گفت: با هیچ صنفی در جهت سلامت مردم اغماض و مماشات نشود.
استاندار تاکید کرد : همه کارکنان بلا استثنا باید واکسینه شوند  و با کسی که شیوه نامه های بهداشتی را رعایت نمی کند برخورد جدی صورت گیرد.
گفتنی است این نشست در اولین روز از دومین هفته آبان ۱۴۰۰ در سالن اجتماعات شهید امامی استانداری و با رعایت کامل شیوه‌ نامه های بهداشتی برگزار شد .

Average :  5.00 |  Submitted :  1

Tags

    6.0.15.0
    V6.0.15.0