• time : 12:44:18
  • Date : Thu Nov 11, 2021
دیدار سرپرست جدید دانشگاه با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین

دکتر عبدالله دیدبان، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی قزوین در نخستین روزهای انتصاب خود، با حضرت آیت الله عابدینی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین دیدار و گفتگو کرد.
در این دیدار که روز پنج شنبه، ۲۰ آبان ۱۴۰۰ برگزار شد، طاهر مشایخ، مشاور رییس دانشگاه و مدیر حراست، محمد حسن ارداقیان، مدیر روابط عمومی و محمد نوروزی، کار شناس روابط عمومی حضور داشتند.
این دیدار با تلاوت آیات ۱۶۹ تا ۱۷۱ سوره مبارکه آل عمران با معرفی شهدای در راه خدا که زندگان واقعی هستند، آغاز شد.
حضرت آیت الله عابدینی، نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین در سخنان کوتاهی با تبریک انتصاب دکتر دیدبان به عنوان سرپرست دانشگاه، برای ایشان و همکاران حوزه سلامت در وظیفه خطیر حفظ سلامت از درگاه خداوند متعال، درخواست توفیق کرد.
آیت الله عابدینی افزود: من در اینجا سه نکته را یادآور شوم، اول اینکه همه می دانیم، پیشگیری و بهداشت مقدم بر درمان است، پس لازم است همه برنامه ریزی ها، به این اصل مهم توجه داشته باشیم. موضوعات سلامت در عرصه های مختلف، شناسایی و اولویت بندی شود و از ورود هر مورد و موضوع نامطلوب به بدن و فکر خودمان جلوگیری کنیم.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین در بخش دیگری از سخنانش به عدالت در حوزه بهداشت و سلامت اشاره کرد و افزود: موضوع دوم، عدالت است، گاهی ما انسان ها با نادیده گرفتن عدالت، آرامش مردم را برهم می زنیم. انسان ها وقتی، تنها منافع خود را می خواهند و برای منفعت اقتصادی خود چاره اندیشی می کند، با عدالت سازگار نیست. عدالت یعنی، همه مردم از مزایای سلامت بطور مساوی بهرمند شوند و این مستلزم کار فرهنگی است.
حضرت آیت الله عابدینی در پایان سخنان خود، گفت: موضوع سوم، همان بحث هم افزایی و اتحاد و همبستگی است.
ایشان ادامه داد: امروز آنچه ما را آزار می دهد، دنیا طلبی است و این فرقی نمی کند کدام حزب و گروه باشد، اصلاح طلب باشد یا اصولگرا، مشکل ما این است،اگر دنیا مد نظر باشد، این مشکل حل نمی شود.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین ادامه داد: خداوند ما را به توحید دعوت می کند و روی یک نکته اساسی فکری در این دعوت انگشت می گذارد و آن اینکه خدا محور باشیم و با ریسمان محکم الهی به خدا وصل شویم. حبل الله، قرآن و دستورات الهی است، ولایت است، نهج البلاغه و قال الصادق و قال الباقر است.این وحدت، کینه و عداوت را محکوم می کند.
پیش از سخنان نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین، دکتر دیدبان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قزوین، ضمن ابراز خرسندی از فرصت  دیدار با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین، در ابتدای شروع دوره مدیریت، گفت : امید است،با یاری و الطاف خداوند و رهنمودهای مقام معظم رهبری و همچنین ارشادات نماینده ایشان در استان، بتوانیم از عهده این مسوولیت سنگین برآییم و در حد توان، مشکلات را حل کنیم.
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قزوین ادامه داد: حفظ و ارتقای سلامت، تنها بر عهده دانشگاه علوم پزشکی نیست و می طلبد همه دستگاه ها و سازمان ها در برنامه های خود، حتما پیوست سلامت داشته باشند.
دکتر دیدبان با اشاره به مشکلات ناشی از همه گیری کرونا و برای ایجاد اقبال در مردم برای تسریع در واکسیناسیون، خواستار دعوت مردم از تریبون های نماز جماعت و نماز جمعه شد.

Average :  3.00 |  Submitted :  2

Tags

    6.0.9.0
    V6.0.9.0