• ساعت : ۱۰:۱۰
  • تاريخ :
     ۱۴۰۲/۱۱/۱۰ 
با مصرف لبنیات كم چرب، از ابتلا به افسردگی جلوگیری كنید

مسؤول تغذیه مرکز بهداشت شهید بلندیان شهرستان قزوین گفت: شیر و لبنیات، منبع غذایی بسیار مناسبی از پروتئین، املاح معدنی و ویتامین‌ها هستند که باید به‌صورت روزانه در رژیم غذایی اعضای خانواده گنجانده شوند.

رامین قدسی، اظهار کرد که همواره شواهد علمی نشان داده است که مصرف لبنیات کم‌چرب ازجمله: شیر می‌تواند به کنترل وزن، فشارخون بالا، سطح چربی خون و قند خون کمک کند و از بروز بیماری‌های مزمن جلوگیری کند.

وی با بیان اینکه در مطالعات علمی عدیده‌ای، به بهبود علائم افسردگی با مصرف لبنیات کم‌چرب اشاره شده است گفت: در سال‌های اخیر نرخ شیوع بیماری‌های مزمن به علت تغییر در سبک زندگی افراد افزایش یافته است و افسردگی از مشکلات روحی و روانی شایعی است که می‌تواند بر کیفیت زندگی فردی تاثیرگذار باشد.

 

مؤثر بودن کلسیم و ویتامین‌های گروه "ب" در فرآیندهای بروز افسردگی

مسؤول تغذیه مرکز بهداشت شهرستان قزوین عنوان کرد: مشخص شده است که کلسیم و ویتامین‌های گروه "ب" در فرآیندهای بروز افسردگی مؤثر است، بنابراین، لبنیات به علت دارا بودن مقادیر مناسب از این ترکیبات مُغذّی، می‌تواند در پیشگیری و تقلیل علائم افسردگی، مؤثر واقع شود.

قدسی گفت: لبنیات به علت دارا بودن پروتئین با کیفیت بالا و بخصوص آمینو اسید تریپتوفان، می‌تواند افزایش تولید هورمون سروتونین را که از هورمون‌های تأثیرگذار بر سلامت روانی محسوب می‌شود، افزایش دهد، و سبب پیشگیری از افسردگی شود.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.1.8.0
    V6.1.8.0