• ساعت : ۱۲:۳۶
  • تاريخ :
     ۱۴۰۱/۰۵/۲۲ 
کارشناس شبکه بهداشت و درمان آوج:
تغذیه نوزاد با شیر مادر، تضمین كننده سلامت نوزاد و مادر است

تغذیه نوزاد با شیر مادر، علاوه بر اینکه مانع از ابتلا به بسیاری از بیماری ها و عفونت ها در نوزاد می شود، سلامت جسمی و روانی مادر را نیز به همراه دارد.

سهیلا قنبری، کارشناس سلامت کودکان شبکه بهداشت و درمان شهرستان آوج با اشاره به حضور کارشناسان این شبکه در همایش شیرخوارگان حسینی در شهرهای آوج و آبگرم و همچنین روستای اردلان برای تبیین فواید شیر مادر، ادامه داد: شیر مادر با کمک به رشد مغز نوزاد و کاهش مشکلات مربوط به یادگیری موجب افزایش هوش کودک خواهد شد.

سلامت دندان ها و  تقویت فک نوزاد از دیگر فواید تغذیه با شیر مادر است که این کارشناس با اذعان به آن، افزود: چربی شیر مادر با اسیدهای چرب ضروری که در خود دارد، در ایجاد شبکیه چشم و  شکل گیری سیستم عصبی نوزاد بسیار موثر خواهد بود.

کارشناس سلامت کودکان شهرستان آوج، کاهش خطر ابتلا به سرطان سینه و رحم و همچنین بازگشت سریع تر رحم به حالت اول را از دیگر فواید شیردهی در مادران دانست، و گفت: پیشگیری از افسردگی در مادران و کودکان از دیگر مزیت های شیردهی مادران است که می توان انتظار داشت.

به گفته قنبری، ارائه آموزش در خصوص مزایای فرزندآوری و زایمان طبیعی و نیز خطرات سزارین و سقط جنین از دیگر عناوین آموزشی بود که کارشناسان شبکه بهداشت و درمان آوج، در همایش شیرخوارگان حسینی، تشریح کردند.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.0.15.0
    V6.0.15.0