• ساعت : ۰۹:۴۹
  • تاريخ :
     ۱۴۰۱/۰۸/۱۶ 
فرماندار شهرستان تاکستان:
آموزش و ارتقای سواد سلامت، با بهره گیری از نظر متخصصان انجام شود

اسداله حمزئی، فرماندار شهرستان تاکستان و رییس شورای بهداشت این شهرستان در نشست روز11 آبان 1401 شورای سلامت شهرستان، ضمن اینکه به آموزش و ارتقای سواد سلامت با بهره گیری از نظر متخصصان امر حوزه سلامت و کارشناسان طب سُنّتی و با استفاده از آموزه های دینی تاکید کرد، از اعضای شورای سلامت خواست تا برای ترغیب کارکنان زیرمجموعه خود برای انجام خطرسنجی و معاینات دوره ای بر اساس بسته پایه خدمات سلامت کارکنان دولت اقدام کنند و برای اجرای برنامه، با شبکه بهداشت و درمان شهرستان هماهنگی های لازم را داشته باشند.

وی اظهار کرد که فراگیری سواد سلامت بر همگان واجب است و باید هر کسی از خودش آغاز کند. حمزئی افزود در شرایطی که هر روزه شاهد افزایش بار بیماری‌های واگیر و غیرواگیر در کشور هستیم، افزایش سطح سواد سلامت مردم، تاثیر بسزایی در پیشگیری از بیماری‌ها و جلوگیری از تحمیل هزینه‌ها به نظام سلامت و کشور دارد.

 

شیوع بیشتر انواع بیماری‌ها در فصل پاییز و زمستان  

مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان تاکستان هم ضمن اینکه از افزایش شیوع سرماخوردگی و آنفلوانزا با آغاز فصل سرما خبر داد و بر رعایت بیش از پیش پروتکل‌های بهداشتی تاکید کرد، گفت: با شروع فصل سرما و بسته شدن در و پنجره ها، امکان تبادل ویروس‌ها بیشتر شده است، پس شیوع انواع بیماری‌ها در فصل پاییز و زمستان افزایش می‌یابد.

دکتر حسن رحمانی بیان کرد که در دوران شیوع ویروس کرونا، مردم نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشت،ی حساسیت بیشتری به خرج می‌دادند و نسبت به ابتلای آنفلوانزا و سرماخوردگی، ایمن‌تر بودند؛ اما به تازگی با واکسیناسیون و عادی‌انگاری کرونا، سطح رعایت پروتکل‌های بهداشتی در جامعه کاهش یافته است و در این شرایط، احتمال شیوع بیماری‌های ویروسی، مانند آنفلوانزا بیشتر می‌شود.

 

پیشگیری از بیماری ها و کنترل عوامل خطر، اولویت نظام سلامت

معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان شهرستان تاکستان نیز با اشاره به وضعیت شیوع بیماری های غیرواگیر، گفت: پیشگیری از این بیماری ها و کنترل عوامل خطر آن یکی از اولویت های اصلی نظام سلامت است و این کار تنها از طریق همکاری تمامی سازمان های مرتبط میسر است.

به گفته مهندس عسگر شریف زاده، بر این اساس، کلیه دستگاه های دولتی مکلف هستند که نسبت به اجرای برنامه عملیاتی سلامت کارکنان خود، بر اساس بسته پایه خدمات سلامت کارکنان اقدام کنند.

وی هدف از تدوین بسته سلامت کارکنان را تامین، حفظ و ارتقای سلامت جسمی و روانی کارکنان دولت و دستگاه های وابسته بیان کرد و افزود: ادارات و دستگاه ها ملزم به اجرای آن هستند.

 

 

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.0.15.0
    V6.0.15.0