• ساعت : ۱۳:۳۲
  • تاريخ :
     ۱۴۰۱/۰۸/۲۵ 
کارشناس مرکز بهداشت شهرستان قزوین:
بیماران دیابتی، نكته هایی را باید در برنامه غذایی توجه كنند

کارشناس بیماری غیرواگیر مرکز بهداشت شهید یلندیان شهرستان قزوین، با بیان اینکه باید به افراد مبتلا به دیابت درباره برنامه غذایی به طور دقیق آموزش داد، تصریح کرد: بیماران دیابتی، باید به نکته هایی در برنامه غذایی خود توجه کنند، که شامل: تعداد وعده هاي غذا را افزایش دهند و در هر وعده، مقدار غذاي مصرفی را متناسب با فعالیت خود کاهش دهند.

مرضیه آقازمانی، افزود که افراد مبتلا به دیابت به خصوص بیماران لاغر و یا بیمارانی که قرص مصرف می کنند و یا انسولین تزریق می کنند، هرگز نباید خودسرانه وعده هاي غذاي اصلی خود را حذف کنند.

 

لزوم مصرف میوه جات غیر شیرن در وعده غذایی

این کارشناس عنوان کرد: بیماران دیابتی لازم است که از میوه هاي غیرشیرین و سبزيجات در وعده هاي غذایی به مقدار زیاد استفاده کنند. از مصرف میوه هاي شیرین مانند: انگور، خربزه، خرما، توت و همچنین خشکبار شیرین، مانند: توت خشک، کشمش، قیسی را در برنامه غذایی خود محدود کنند.

آقازمانی ادامه داد که بیماران دیابتی در برنامه غذایی خود، روزانه بیشتر از حبوبات، نان سبوسدار مصرف کنند. قند، شکر و انواع شیرینی جات، مانند آبنبات، شکلات، شیرینی، گز، و سوهان مصرف نکنند. از مواد نشاسته اي، مانند: نان، برنج، سیب زمینی، گندم، جو و ماکارونی به مقداری که باعث افزایش وزن نشود، مصرف کنند.

 

کاهش غذاهای پُرچرب

وی توصیه کرد که این افراد، مصرف چربی ها در وعده غذایی خود را کاهش دهند. بدین منظور از سرخ کردن غذا خودداري کنند و آن را به صورت آب پز و یا کبابی تهیه کنند. از گوشت هاي کم چرب استفاده کنند. قبل از پخت، چربی گوشت و پوست مرغ را جدا کنند.

این کارشناس با اشاره به اینکه افراد دیابتی، باید از شیر و ماست کم چربی استفاده کنند، گفت: براي این کار، شیر را بجوشانند و پس از سرد شدن، چربی آن را جدا کنند. مصرف تخم مرغ را محدود کنند و از گوشت هاي احشایی، مانند: جگر، مغز، قلوه و کله پاچه، کمتر مصرف کنند. آقازمانی توصیه کرد که به جاي خامه، کره و روغن هاي جامد، از روغن مایع و زیتون استفاده کنند.

 

 

 

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.0.15.0
    V6.0.15.0