• ساعت : ۱۶:۴۲
  • تاريخ :
     ۱۴۰۲/۱۱/۱۴ 
  • کد خبر : ۲۸۶۶۷
معاون مرکز بهداشت شهرستان قزوین:
پیشگیری از سرطان، می‌تواند از طریق ترویج سبك زندگی سالم، غربالگری و آموزش انجام شود

به گفته معاون مرکز بهداشت شهیدبلندیان شهرستان قزوین، پیشگیری از سرطان، می‌تواند از طریق ترویج سبک زندگی سالم، غربالگری و آموزش انجام شود.

 

دکتر اکبر یوسفی با بیان اینکه تشخیص زودهنگام بیماری سرطان می‌تواند به افزایش شانس بقا و بهبودی بیماران کمک کند و مهم‌ترین علت بهبود در بقای بیماران، علاوه بر درمان‌های مؤثرتری که یافت شده است، افزایش آگاهی مردم و ارتقای روش‌های تشخیص زودهنگام است؛ گفت: حتی برای کسانی که احتمال بهبودی آنان کم است، شانس زنده ماندن در زمان تشخیص زودتر، بیشتر خواهد بود.

 

افزایش احتمال بقای بیمار، نسبت به گذشته

این مقام بهداشتی تصریح کرد: نیمی از افرادی که امروز با تشخیص سرطان تحت درمان هستند، پنج سال زنده خواهند ماند و بیش از 40 درصد بعد از 10 سال هنوز زندگی می‌کنند. وی افزود که متوسط میزان بقای 10 ساله برای سرطان، دو برابر 30 سال گذشته است.

 

دکتر یوسفی این سخنان را در روزهای میانی بهمن ماه 1402 بیان کرد و گفت: درحال حاضر با وجود آن که عدد خام مرگ و میر ناشی از سرطان‌ها افزایش یافته است، ولی به‌طور کلی افرادی که بر اثر بیمای سرطان فوت می‌کنند، با در نظر گرفتن جمعیت و تعداد موارد ابتلا، در مقایسه با سه دهه گذشته، کاهش یافته است.  

امتیاز :  ۴.۰۰ |  مجموع :  ۱

برچسب ها

    6.1.8.0
    V6.1.8.0