• ساعت : ۰۱:۵۰
  • تاريخ :
     ۱۴۰۲/۱۲/۲۷ 
  • کد خبر : ۲۹۴۷۸
کارشناس مرکز بهداشت شهرستان قزوین:
مؤثرترین مداخله بهداشتی برای حفظ سلامت كودكان، ایمنسازی است

کارشناس ایمن‌سازی مرکز بهداشت شهید بلندیان شهرستان قزوین ضمن اشاره به اینکه ایمنسازی و واکسیاسیون، مؤثرترین مداخله بهداشتی شناخته شده است و برای حفاظت از سلامت کودکان است، اذعان کرد: واکسن‌های روتاویروس  و پنوموکوک، دو نمونه آن هستند که براساس مصوبه کمیته کشوری ایمن‌سازی، در دو، چهار و شش ماهگی، برای کودکان، قابل استفاده هستند.

به گفته طاهره صالحی، واکسن روتاویروس از اسهال‌های شایع در کودکان پیشگیری می‌کند و به صورت خوراکی، قابل استفاده است. وی افزود: مطابق پیش‌بینی‌ها انتظار می‌رود با تزریق واکسن روتاویروس، از موارد بستری به دلیل اسهال‌های روتاویروسی، کاسته شود. 

این کارشناس بهداشتی، با اشاره به اینکه واکسن پنوموکوک هم از ایجاد بیماری پنومونی یا «سینه پهلو» پیشگیری می‌کند، گفت: این واکسن، به شکل تزریقی، برای کودکان، قابل استفاده است و با تزریق آن می‌توان از هزاران عفونت شدید پنوموکوکی و حتی از مرگ کودک پیشگیری کرد.

صالحی، تصریح کرد: با تزریق واکسن پنوموکوک، مقاومت دارویی در نتیجه مصرف بی‌رویه آنتی بیوتیک‌ها نیز کاهش خواهد یافت و از عوارض به‌جا مانده از ابتلای کودکان به بیماری‌هایی، نظیر: مننژیت، نابینایی، کاهش شنوایی یا ناشنوایی و عقب ماندگی‌های ذهنی، پیشگیری خواهد شد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.1.8.0
    V6.1.8.0