• ساعت : ۰۲:۲۵
  • تاريخ :
     ۱۴۰۲/۱۲/۲۷ 
  • کد خبر : ۲۹۴۸۳
کارشناس مرکز بهداشت شهرستان قزوین:
مادران باردار، هنگام رانندگی، به بستن كمربند ایمنی، اهمیت بدهند

مادران باردار، هنگام رانندگی، به بستن كمربند ايمني، اهمیت بدهند، تا از حوادث و اتقاف ناگوار جلوگیری شود.

این مطلب را مسؤول امور کاهش و حوادث بلایای مرکز بهداشت شهید بلندیان شهرستان قزوین عنوان کرد و به مادران باردار توصیه کرد که هميشه از هر دو تسمه شانه‌ای و روپايی كمربند استفاده كنند؛ و تسمه روپایی كمربند را زير شكم محكم كنند و هرگز تسمه را از روی شكم عبور ندهند.

مهندس کامبیز غفاری، با عنوان به اینکه مادران باردار، كمربند را طوری محكم كنند، که به سراسر بدن بچسبد، نه خيلی تنگ و نه خيلي آزاد باشد؛ اظهار کرد: هرگز كمربند شانه ای را زير بازو قرار ندهند و تسمه كمربند را از روی قفسه و از ميان سينه عبور دهند.

این کارشناس بهداشتی به مادران باردار توصیه کرد که هنگام رانندگی، اجازه دهند بخش فوقاني كمربند شانه‌اي روی شانه قرار گيرد، ولی نگذارند كه با گردن اصطكاك داشته باشد. وی ادامه داد که اگر نياز به استراحت مطلق ندارند، می‌توانند به سادگی و با رعايت چند نكته، سفر خاطره انگيزی را تجربه كنند؛ مانند: اگر رانندگی می كنند، صندلی اتومبيل را تا حد ممكن عقب ببرند و پاها را دراز كنند، تا راحت‌تر رانندگی کنند و بالشتكی در گودی كمر قرار دهند و كمربند را هميشه بسته نگه دارند.

مهندس غفاری، در بخش دیگری از توصیه‌هایش به مواردی مانند: خستگی، سوء هاضمه و سوزش سردل، گرفتگی عضلات پا، يبوست، تكرر ادرار و تجربه‌های مشتركی كه به‌طور معمول مادران باردار در سفر دارند، اشاره کرد و گفت: مادران باردار، خيلی نگران نباشند، ولی اگر خونريزی، لخته شدن خون زير پوست، گرفتگی و دردهای شكمی، پاره شدن غشای پوست ساق پا به علت ورم شديد، سردرد و مشكلات بينايی داشتند؛ به پزشک مراجعه کنند.
 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.1.8.0
    V6.1.8.0