• ساعت : ۰۲:۳۱
  • تاريخ :
     ۱۴۰۲/۱۲/۲۷ 
  • کد خبر : ۲۹۴۸۴
کارشناس مرکز بهداشت شهرستان قزوین:
مصرف چای به منظور جلوگیری از تشنگی در ماه رمضان، از باورهای اشتباه است

مصرف چای به منظور جلوگیری از تشنگی در طول مدت روزه داری یکی از باورهای اشتباهی است که در عموم مردم مشاهده می‌شود. درصد بالای کافئین موجود در چای و قهوه به دلیل اثر ادرارآوری که دارد، سبب اختلال در تعادل مایعات می‌شود و به‌طور قابل توجهی، باعث کم آبی بدن خواهد شد.

مسؤول واحد بهبود تغذیه مرکز بهداشت شهید بلندیان شهرستان قزوین ضمن بیان این مطالب اظهار کرد: ماه مبارک رمضان برای مسلمانان از اهمیت ویژهای برخوردار است، ولی عده ای در روزه داری، به سختی تشنگی را تحمل می‌کنند. 

رامین قدسی، مهم‌ترین اقدام برای جلوگیری از تشنگی و کم‌آبی را نوشیدن آب کافی دانست و گفت: با وجود کوتاه بودن زمان افطار تا سحر در ماه رمضان، باید اطمینان حاصل کرد که به اندازه کافی، یعنی حدود هشت لیوان مایعات، به آرامی و در چند وعده مصرف کند.

استفاده میوه‌جات و سیزیجات قبل از افطار 
این کارشناس بهداشتی بیان کرد: میوه‌ها و سبزیجات تازه، دارای مقادیر قابل توجهی آب و فیبر هستند و مدت زمان طولانی‌تری را در دستگاه گوارش باقی می‌مانند؛ بنابراین به افراد روزه دار توصیه می‌شود که بعد از افطار و در وعده‌های غذایی پیش از سحر، به مقدار کافی، میوه و سبزی مصرف کنند تا از تشنگی آنان در طول روز جلوگیری شود.

استفاده از نمک کمتر در ماه رمضان 
قدسی گفت: غذاهای شور، ادویه های تند، نوشابه‌های قندی و گازدار و قرار گرفتن طولانی در معرض نور مستقیم خورشید نیاز بدن به آب را افزایش می‌دهند؛ پس توصیه می‌شود در ماه رمضان، نمک کمتری به غذاها اضافه شود و بجای نمک از آب لیمو تازه در غذاها و سالاد استفاده شود. همچنین تا جای ممکن از مصرف غذاهای کنسروی، ماهی دودی، کله پاچه، سیرابی، سوسیس، کالباس. فست فودها و ترشی جات شور اجتناب شود. 
 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.1.8.0
    V6.1.8.0