• ساعت : ۰۲:۳۹
  • تاريخ :
     ۱۴۰۲/۱۲/۲۷ 
  • کد خبر : ۲۹۴۸۵
کارشناس مرکز بهداشت شهرستان قزوین:
اگر فردی قصد مسافرت در شب را دارد، سعی كند قبل از سفر، خواب كافی داشته باشد

هر مسافرتی با وسیله نقلیه نياز به آمادگی دارد. اگر فردی قصد مسافرت در شب را داشته باشد، سعی كند قبل از سفر، خواب کافی داشته باشد. استراحت و خواب کافی، بر روی هوشیاری راننده، مؤثر است و از ایجاد حوادث جلوگیری خواهد کرد.

مسؤول امور کاهش و حوادث بلایای مرکز بهداشت شهید بلندیان شهرستان قزوین ضمن عنوان این مطلب و توصیه به اینکه قبل از رانندگی براي مسافت طولانی باید به نکاتی ایمنی و پیشگیری از حوادث توجه کرد؛ گفت: بهتر است که راننده، هر دو ساعت يك بار، توقف و استراحت کند و سعی شود از قبل، از وضعيت جاده و هوا اطلاع داشته باشد. 

استفاده از صندلي نگهدارنده کودک
مهندس کامبیز غفاری اظهار کرد: اگر فرزند خُردسال به همراه خود دارید، سعی كنید صندلی نگهدارنده کودک را تهیه كنید تا در مواقع تُرمز زدن و یا دست اندازها به خُردسال، صدمات جسمی و آسیب وارد نشود.

وی با بیان اینکه اگر نور خورشيد باعث ایجاد مزاحمت برای راننده می‌شود از آفتابگير، سايبان و عينك آفتابی استفاده شود؛ توصیه کرد: وسایلی، مانند: جعبه كمك‌ های اوليه، چراغ قوه، كپسول آتش نشانی و ابزار دیگری در سفر لازم است، همراه داشته باشد.

 این کارشناس بهداشتی با اشاره به اینکه اگر دفترچه بيمه دارید، همراه خود در سفر داشته باشید، توصیه کرد: شناسنامه افراد، كارت ملی و نقشه مسير سفر و گردشگری شهر مورد نظر را به همراه دشته باشید.
 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.1.8.0
    V6.1.8.0