• ساعت : ۱۱:۵۱
  • تاريخ :
     ۱۴۰۳/۰۱/۱۱ 
  • کد خبر : ۲۹۶۱۷
کارشناس مرکز بهداشت شهرستان قزوین:
ویتامین C نقش مهمی در سلامت پوست و مو دارد

ویتامین «C» خاصیت معجزه آسایی برای سلامتی دارد و نقش مهمی در سلامت پوست و مو دارد و یکی از ویتامین محلول در آب است که بدن ما توانایی تولید آن را ندارد. به همین منظور باید با مصرف مواد غذایی و داروهای مکمل این ویتامین را به بدن رساند تا بتوان از فواید آن بهره‌مند شد.

 

این مطلب را مسؤول واحد تغذیه مرکز بهداشت شهید بلندیان شهرستان قزوین بیان کرد و گفت: ویتامین«C» اگرچه ممکن است، درمان سرماخوردگی نباشد، ولی محافظتی در برابر کمبودهای سیستم ایمنی، بیماری‌های قلبی - عروقی، مشکلات سلامت دوران بارداری، بیماری‌های چشمی و بروز حملات نقرس از مهم‌ترین عملکردهای آن است.

 

رامین قدسی با بیان اینکه ویتامین «C»، علاوه‌بر نقش بنیادین در تولید کلاژن، به حفظ سلامت پوست، مو و مفاصل کمک می‌کند، گفت: توت‌فرنگی، طالبی، انبه، لیمو، اسفناج، کلم، مرکبات و کیوی، منابع غنی ویتامین«C» هستند. وی افزود: ادغام این نوع میوه‌ها و سبزیجات در رژیم غذایی روزانه می‌تواند به تقویت سلامت عمومی کمک کند.

 

قدسی با اشاره به اینکه زنان و مردان بالغ به ترتیب به 75 و 90 میلی گرم ویتامین «C» در روز نیاز دارند. تصریح کرد: این افراد توجه داشته باشند که وقتی سلول‌ها از ویتامین «C» اشباع شوند، دیگر نمی‌توانند میزان بیشتری جذب کنند و دفع زیاد آن موجب ایجاد سنگ کلیه خواهد شد. ولی با این حال، برخی از افراد بر این باورند که مصرف دُزهای بسیار زیاد این ویتامین مفید است.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.1.8.0
    V6.1.8.0