• ساعت : ۰۰:۰۰
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۰۸/۲۳ 
کارشناس حوزه سلامت شهرستان بوبین زهرا:
خودمراقبتی بانوان، تاثیرات منفی در مواجه با كرونا نسبت به خانواده را كاهش می دهد

به گفته محمد افشار، کارشناس مسؤول سلامت روان شبکه بهداشت و درمان شهرستان بوبین زهرا، خودمراقبتی بانوان، تاثیرات منفی در مواجه با کرونا نسبت به خانواده را کاهش می دهد؛ زیرا تاثیرات بیماری کرونا بر روی بانوان، با توجه به نقش های متعدد و همزمانی که به عهده دارند، می تواند موجب بالا رفتن میزان استرس و اِشکال در عملکرد آنان شود.

این کارشناس گفت: مادران باردار، بانوان در دوران مراقبت های پس از زایمان، بانوان شاغل یا خانه دار، بانوانی که وظیفه مراقبت از بیمار یا پدر و مادر سالمند را دارند، بانوان سرپرست خانوار و بدسرپرست و بانوانی که گاه، تمامی این نقش ها را به عهده دارند، اولین گروهی هستند که متاثر از این بحران می شوند.

کارشناس مسؤول سلامت روان شبکه بهداشت و درمان شهرستان بوبین زهرا خاطرنشان کرد: بانوان، بیشتر از مردان، مسؤول مراقبت از خانواده هستند و تعدد نقش های آنان می تواند موجب ناکار آمدی و بالا بردن میزان استرس و آسیب های روانی آنان شود.

افشار هشدار داد که بانوان مُسن، علاوه بر بیماری های زمینه ای، با مشکلات روان شناختی، مانند: ترس و تنهایی، و انزوا مواجه هستند. وی ادامه داد: آگاهی بانوان از نقش خودمراقبتی بر حفظ سلامت آنان، دارای اهمیت بسیاری است. 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.0.15.0
    V6.0.15.0