• ساعت : ۰۰:۰۰
  • تاريخ :
     ۱۴۰۱/۰۴/۱۵ 
  • کد خبر : ۱۵۹۸۴
در شهرستان البرز
جلسه آموزشی اثرات آلودگی هوا بر سلامت و اصول خودمراقبتی در زمان آلودگی برگزار شد

مهندس مرتضی جانی کارشناس مسئول بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان شهرستان البرز گفت: در روز 13 تیرماه 1401 جلسه آموزشی با موضوع اثرات آلودگی هوا  بر سلامت و اصول خودمراقبتی در زمان آلودگی ویژه داوطلبان سلامت، سفیران و مسئولین پایگاه های سلامت سلامت برگزار شد.

در این جلسه مهندس مریم کنعانی نژاد کارشناس بهداشت محیط معاونت بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قزوین توصیه کرد در طول روزهایی که  میزان آلودگی هوا بالاست، با توجه به اینکه میزان آلاینده ها در داخل خانه کمتر است تا حد امکان در خانه بمانید یا زمان حضور در خارج از خانه را کوتاه کنید و از ورزش یا فعالیت جسمی شدید در خارج از منزل اجتناب شود زیرا هر چه سریع تر تنفس کنید هوای آلوده بیشتری وارد ریه ها می شود.

این کارشناس بهداشت محیط در ادامه به شاخص کیفیت هوا اشاره کرد و گفت: این شاخصی است که برای گزارش روزانه کیفیت هوا به کار می رود و نشان می‌دهد که هوای اطرافمان چقدر تمیز یا آلوده است. وی افزود که این شاخص بر اثراتی متمرکز است که ممکن است چند ساعت یا چند روز بعد از تنفس در این هوا با آنها مواجه شوید؛ به عبارت دیگر، میزان تأثیر هوای آلوده بر سلامت انسان را نشان داده و درک آن را برای شهروندان آسانتر می سازد.

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.0.15.0
    V6.0.15.0