• ساعت : ۸:۲۹:۹
  • تاريخ :
     ۱۴۰۰/۱۱/۰۳ 
کارشناس حوزه سلامت شهرستان آوج:
ازدواج در سالمندی، بهبود كیفیت زندگی در این دوران را به همراه دارد

ازدواج سالمندان تاثیر زیادی در روحیات آن ها می گذارد و باعث می شود تا سال های آخر زندگی خود را با روحیه قوی تر و شاد تری ادامه دهند.

سارا مهراد، کارشناس برنامه سالمندان شبکه بهداشت و درمان شهرستان آوج، ضمن بیان این مطلب اضافه کرد: دوران سالمندی، برای برخی که به هر دلیلی همراه و شریک زندگی خود را از دست داده اند، دورانی همراه با تنهایی و حس غمگینی است، که گاه برخی از آنان، برای پایان دادن به مشکلات زندگی و تنهایی، تصمیم به ازدواج و یافتن شریک مناسب می کنند.

این کارشناس با اذعان به اینکه متاسفانه پذیرش ازدواج سالمندان در جامعه و از سوی فرزندان و اطرافیان آنان، با سختی هایی روبرو می شود؛ تصریح کرد: در صورتی که ازدواج سالمندان انجام پذیرد، افزایش نشاط و پویایی و کاهش افسردگی، اضطراب، انزوا و گوشه گیری در آنان را به همراه خواهد داشت.

مهراد با اشاره به  ازدواج آقای 82 ساله و بانوی 70 ساله ساکن شهرستان آوج که در هفته آخر دی ماه 1400 انجام پذیرفت، این ازدواج را نمونه بارز امید به زندگی در سالمندی عنوان کرد و گفت: با فرهنگ سازی این امر پسندیده در میان سالمندان، و از بین بردن عقاید و نگرش های نادرست اطرفیان، می توان موجب بهبود کیفیت زندگی سالمندان و ایجاد نشاط و زندگی سالم برای آنان شد.

کارشناس سالمندان حوزه سلامت آوج، تشویق به ازدواج جوانان و همچنین اصلاح معیارهای ازدواج در این گروه سنی را از دیگر مزایای ترویج ازدواج سالمندان دانست.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.0.9.0
    V6.0.9.0