• ساعت : ۱۴:۳۳
  • تاريخ :
     ۱۴۰۱/۰۹/۰۲ 
44 كودك كار در شهر بویین زهرا، خدمات دندانپزشكی رایگان دریافت كردند

واحد سیار دندانپزشکی شبکه بهداشت و درمان شهرستان بویین زهرا که روز 14 آبان 1401 در مسجد جامع شهر بویین زهرا با نصب یونیت، راه اندازی و فعالیتش آغاز شد؛ روز 26 آبان ماه، آیین اختتامیه آن برگزار شد. در این مدت، 44 کودک کار دختر و پسر، معاینه شدند و آموزش درباره سلامت دهان و دندان، به آنان ارائه شد.

دکتر عزت الله عسگری، مسؤول واحد سلامت دهان و دندان شبکه بهداشت و درمان شهرستان بویین زهرا با بیان این مطلب؛ افزود: از این تعداد، 42 کودک، در گروه سنی زیر 14 سال قرار داشتند.

این مقام مسؤول، با اذعان به اینکه 31 کودک، 54 خدمت ترمیم دندان را دریافت کردند؛ گفت: 100 درصد خدمات درمانی ارائه شده در این واحد، به صورت رایگان بود. وی اضافه کرد که خدمت ترمیمی، به منظور حفظ دندان مراجعینی بوده است که جزء گروه هدف طرح کشوری عاری از پوسیدگی هستند.

یادآور می شود، این اقدام، با هدف ارائه خدمات دندانپزشکی به کودکان کار شهر بویین زهرا که به دلیل شرایط مالی و خانوادگی به خدمات دندانپزشکی دسترسی نداشتند دایر شد. خدمات ارائه شده به این گروه هدف نیز شامل: معاینه، ترمیم، خارج کردن دندان، جِرم گیری، فیشورسیلنت، پالپوتومی، پالپ زنده و آموزش بود.

در آیین اختتامیه، به منظور تشویق کودکان به رعایت بهداشت دهان و دندان، با همکاری شهرداری بویین زهرا، مسواک و خمیر دندان به تمامی گروه هدف دریافت کننده خدمات دندانپزشکی اهدا شد.

پیش تر و در روز 19 آبان ماه، حجت الاسلام و المسلمین رضوانی، امام جمعه بویین زهرا؛ مهندس ادیب رامندی، فرماندار و لیلا رسولی، سرپرست شبکه بهداشت و درمان شهرستان، از اجرای این طرح بازدید داشتند.

 

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.0.15.0
    V6.0.15.0