• ساعت : ۱۴:۱۶
  • تاريخ :
     ۱۴۰۱/۱۲/۲۳ 
رییس دانشگاه علوم پزشكی قزوین: پیگیر مسائل بهداشت و درمان شهرستان آبیك هستیم

آیین کلنگ زنی پروژه الحاقی بیمارستان شهدای آبیک در واپسین روزهای سال 1401 برگزار شد و رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین در این مراسم با بیان اینکه رفع هرچه بیشتر و زودتر کمبود های بهداشتی و درمانی در استان قزوین به ویژه در مناطق محروم در دستور کار قرار دارد، افزود: شهرستان آبیک از محروم ترین شهرستان های استان قزوین است که دغدغه بهداشت و درمان شهرستان فکر و ذهن ما را مشغول کرده است و به طور مستمر پیگیر مسائل درمانی این شهرستان هستیم تا بتوانیم از شرمندگی در برابر مردم کم کنیم.

دکتر عبدالله دیدبان با اشاره به حضور خیر پروژه الحاقی بیمارستان شهدای آبیک خاطر نشان کرد: پیگیر هستیم هر چه زودتر پروژه بیمارستان شهدای آبیک ساخته شود تا به مردم این شهرستان در حوزه بهداشت و درمان خدمات شایسته تری ارائه شود و خیالمان از بابت این رفع مشکل شهرستان راحت باشد.

عزم خوبی برای رفع مشکلات آبیک وجود دارد

 

محمد مهدی اعلایی استاندار قزوین  نیز در این مراسم با اشاره به نقش بارز مردم و جایگاه  شهرستان آبیک در عرصه های اقتصادی، فرهنگی،صنعتی، اجتماعی و غیره اظهار کرد: در گذشته باید به شهرستان آبیک توجه بیشتری می شد که این مهم اتفاق نیفتاده اما در دولت سیزدهم این امر تحفق یافته که اتفاقات خوبی را در آینده در این شهرستان شاهد خواهیم بود.

وی افزود: آبیک فقط برای آبیک نیست بلکه نقطه ای در مسیر اصلی و شریان اصلی قرار دارد که عدد قابل توجه و غیرقابل باوری از ترددها در این شهرستان رخ می دهد که میانگین روزانه یک میلیون تردد از مسیر این شهرستان به سمت استان های مختلف صورت می گیرد.

استاندار قزوین با اشاره به توجه ویژه تر به شهرستان آبیک از سال گذشته و رفع نقایص و مشکلات این شهرستان و تلاش برای توسعه این شهرستان ادامه داد: برای تحقق این مهم عزم و اراده خوبی وجود دارد و هر که خدمتگزارتر باشد، محبوب و مورد تایید مردم است.

اعلایی اضافه کرد: ورود خیر به شهرستان آبیک و آغاز پروژه الحاقی توفیق الهی است که نصیب وی شده و مهم تر از تمکن مالی، بصیرتی است که خدای متعال نصیب ایشان کرده است و مجرای نزول خیرات برای بندگان شده که توفیق ارزشمند محسوب می شود.

مکاتبات متعدد برای ارتقاء بیمارستان شهدا

فاطمه محمدبیگی نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بیمارستان شهدا را می توان یک مرکز درمان بستر دانست، گفت: پیگیری‌های متعددی از تیرماه سال ۹۹ برای ارتقای یمارستان شهدای آبیک صورت گرفت که از سوی مسئولان مطرح می شد تا پروژه ای زخمی نشود امکان پیگیری آن وجود ندارد و دولت به این مهم ورود نمی یابد.

وی افزود: طبق مکاتبات صورت گرفته با رئیس جمهور و پیگیری های متعدد مجمع نمایندگان و دیدار با وزیر بهداشت و سفر ایشان به استان قزوین در دو نوبت، وضعیت بیمارستان شهدای آبیک پیگیری شد و از سوی تمام معاونین وزیر بهداشت اعم از معاونین درمان، توسعه و آموزش در شهرستان آبیک حضور یافته و بازدید ها و پیگیری های متعددی شده است.

این نماینده مجلس ادامه داد: از سوی وزیر بهداشت و معاونین ایشان برای تجهیز پروژه الحاقی بیمارستان شهدا و تخت های دیالیز و تجهیزات مورد نیاز قول مساعد داده شده است.

بیمارستان آبیک وضعیت نامطلوبی دارد

مهدی ابویی خیر بیمارستان شهدای آبیک هم در این مراسم با اشاره به ۲۰ سال فعالیت در مجمع خیرین سلامت و حوزه های درمان و بهداشت اظهار کرد: در شرایط تحریم دولت دریافت و پرداخت دارد و نمی‌توان بیشتر از این توقع داشت که طرح‌های توسعه در کشور باید با ورود مردم و ترجیح منافع ملی بر منافع شخصی اتفاق افتد.

وی افزود: روحیه خیری، کارآفرینی و کمک به دیگران را باید در مهاد کودک و مدارس نهادینه کرد که باید گفت با همراهی و مشارکت مردم می توان تحریم ها را از میان برداشت .

این خیر افزود: هیچ گاه نباید ناامید باشیم و چیزی به عنوان متوقف شدن نباید داشته باشیم.

ابویی با اشاره به بازدید سرزده از بیمارستان دولتی شهدای آبیک و ابراز تاسف از وضعیت نامطلوب این بیمارستان، علت اصلی مشکل این بیمارستان را نبود پزشکان متخصص دانست و بیان کرد: اگر بهترین تخت های بیمارستانی،  درمانگاه ها و فضاهای درمانی داشته باشیم اما اگر پزشک متخصص به ویژه بیهوشی و متخصصین مهم جذب نشوند کار بیمارستان ابتر خواهند ماند.

وی ادامه داد؛ ارتقاء شهرستان آبیک در زمینه بهداشت و درمان نیازمند کار جهادی بوده چرا که آبیک واقعاً منظوم است این در حالی است که مهریز با ۵۶ هزار جمعیت بیمارستان ۳۷۶ تخت خوابی با هشت اتاق عمل دارد اما شهرستان آبیک در ۹۰ کیلومتری پایتخت وضعیت بیمارستانی نامطلوبی دارد که جای تاسف دارد.

این خیر با بیان اینکه بعد از دریافت نقشه های پروژه الحاقی بیمارستان، دو هفته تجهیز کارگاه صورت می گیرد، افزود: یک ماه گودبرداری این پروژه اجرایی می‌شود و پس از آن فونداسیون و سقف های بیمارستان اجرایی می‌شود که باید گفت در چهار طبقه این پروژه احداث می‌شود و از ظرفیت خیران دیگر هم باید استفاده شود.

گفتنی است این آیین با حضور دکتر لطف الله سیاهکالی نماینده مردم قزوین ،البرز و آبیک در مجلس شورای اسلامی، فتوحی، فرماندار آبیک و جمعی از مدیران استانی و شهرستانی برگزار شد.

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

برچسب ها

    6.0.20.0
    V6.0.20.0