• ساعت : ۰۸:۱۵
  • تاريخ :
     ۱۴۰۲/۰۳/۰۳ 
در نمایشگاه اروپایی
زهرا نجاتی‌فر از دانشگاه علوم پزشكی قزوین، مدال طلای خلاقیت و نوآوری را كسب كرد

در پانزدهمین نمایشگاه خلاقیت و نوآوری اروپایی Euroinvent در کشور رومانی با حضور بیش از 500 طرح از بیش از 30 کشور جهان، زهرا نجاتی فر از دانشگاه علوم پزشکی قزوین، مدال طلای خلاقیت و نوآوری را کسب کرد. وی عضو تیم شش نفره ایران بود.

دکتر نیلوفر ناظری، رئیس مرکز رشد تحقیقات زیست پزشکی معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی قزوین، با اعلام این خبر گفت: این رویداد، روزهای 21 تا 23 اردیبهشت 1402 برگزار شد و طرح دانشجویان ایرانی، با عنوان «گجتی برای اصلاح و بهبود حرکت دست در بیماران نابینای سالمند» از ایران، موفق به کسب مدال طلا شد.

وی اظهار کرد: در این طرح، ابزارکی (گجت) روی دست بیمار قرار می‌گیرد که با استفاده از شبکه عصبی و ازطریق حسگر لمسی و سنسورهای اولتراسونیک با روشی غیر تماسی برای نظارت و اندازه‌گیری موقعیت اجسام و جابجایی به فرد کمک می‌کند.

دکتر ناظری درخصوص این رویداد گفت: این رویداد با حمایت انجمن مخترعان رومانی، سازمان مالکیت معنوی اختراعات جهان (WIIPA)، فدراسیون بین‌المللی انجمن‌های مخترعان (IFIA) و تعدادی دانشگاه‌های فنی برگزار شد.

وی بیان کرد: این رویداد بین‌المللی، نمایشگاهی برای خلاقیت و نوآوری است و به‌عنوان بستری برای تبادل اطلاعات و انتقال فناوری به منظور تسهیل مسیر مخترعان، محققان و شرکت‌ها برای ثبت اختراع و تجاری سازی اختراعات خود عمل می‌کند. به گفته دکتر ناظری، در این رویداد، شرکت‌ها و سرمایه گذاران بزرگ در راستای توسعه هرچه بیشتر طرح‌ها به‌عنوان بخشی از حامیان نوآوری در مقیاس بین‌المللی حضور داشتند.

روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قزوین، کسب مدال طلا در این رویداد بین‌المللی را به تیم ایران، به‌ویژه، زهرا نجاتی‌فر تبریک می‌گوید و برای وی، آرزوی موفقیت بیشتر در عرصه‌های علمی دارد.

 

امتیاز :  ۴.۶۷ |  مجموع :  ۳

برچسب ها

    6.0.20.0
    V6.0.20.0